You are here: Home > Косметика > Технологія вирощування часнику

Догляд за шкірою шиї

Шкіра шиї, як і шкіра обличчя, потребує постійного догляду, особливо в осіб середнього і похилого віку, коли вона позбавлена своєї еластичності й пружності, стає в’ялою і на ній з’являються зморшки.

Оскільки шкіра передньої і бокових поверхонь шиї суха, то все сказане про догляд за сухою шкірою обличчя, в тому числі й накладання масок, повністю стосується й шкіри шиї.

Після ЗО років кожна жінка повинна слідкувати за станом шиї і загальним її виглядом. Щонайперше, треба навчитись правильно триматись.

Постава має велике значення для збереження форми шиї. Голову необхідно тримати високо, плечі — розпрямленими, не притискати підборіддя до грудей, сидіти й ходити прямо. При такому положенні тіла і голови м’язи шиї зберігають пружність, а шкіра не збирається в складки.

Бажано щоденно обливати шию холодною водою. Коли шкіра шиї в’яне, особливо корисні контрастні (гарячі — холодні) компреси, які слід міняти 5-6 разів, починаючи і закінчуючи процедуру холодним компресом. Тримати гарячий компрес треба 1-2 хв, а холодний — 3-4 с. Дуже добре після компресів зробити одну з косметичних масок, рекомендованих при зморшкуватій шкірі обличчя. На в’янучу шкіру шиї можна 2-3 рази на тиждень нанести на 15 – 20 хв у вигляді маски пом’якшуючий крем з додаванням дрібної кухонної солі.

Особливу увагу слід звернути на верхню частину шиї (підборіддя). З віком внаслідок втрати пружності тканин порушується правильний овал обличчя.

Для уникнення цього корисно кожного разу при накладанні пом’якшую­чого крему повільно і ритмічно поплескувати підборіддя тильною частиною кисті в напрямках від середньої лінії до вух.

Для зміцнення шиї особливо корисно робити таку гімнастичну вправу: різко відхилити голову назад, розслабити нижню щелепу, напіввідкрити рот.

Потім, напружуючи м’язи підборіддя, повільно, але із зусиллям підвести нижню щелепу до верхньої так, щоб нижня губа дещо прикрила верхню.  Повторю­вати ці рухи потрібно доти, поки не з’явиться біль у м’язах підборіддя.

Поступово кількість рухів треба збільшувати, і ви зможете робити їх 5-6 хв вранці й стільки ж — увечері. Корисно також робити щодня абочерез день «підхльостування» рушником, середина якого змочена у прохолодній солоній воді, а кінці його розводять вбік руками.

При накладанні крему на нижню і середню частини шиї рука повинна ніби охоплювати шию і натискуючими рухами, що змінюються розслабленими, переміщуватись у напрямку знизу вверх. Не слід також забувати про правильне положення голови під час сну.

При можливості спати треба на спині на плоскій подушці, щоб уникнути утворення складок на шиї та підборідді (якщо у вас не підвищений кров’яний тиск), Коли сплять на боці, обличчя слід покласти на випрям­лену кисть руки так, щоб не зміщувати шкіру.

На в’ялу шкіру, що відвисає, особливо під підборіддям, добре впливають сольові пов’язки та змінювані компреси з води різної температури.

Для приготування сольової пов’язки бинт, складений у 4-5 шарів, змочують у розчині солі (0,5 чайної ложки кухонної солі розчиняють у 0,5 склянки води). Сольову пов’язку накладають під підборіддям; зверху її покривають бинтом, який зав’язують вузлом на голові.

Змінювані компреси з гарячої і холодної води, а ще краще — з відвару чи настою ромашки зберігають пружність шкіри, зміцнюють її і зменшують відвисання.

Для приготування змінюваних компресів марлю чи шматок лляної тканини, складений у 2-3 шари у вигляді шарфа, змочують гарячою водою чи теплим настоєм ромашки, віджимають і накладають на шию.

Гарячий компрес тримають 2-3 хв, потім його знімають і накладають холодний — 2-3 с. Компреси змінюють 2-3 рази, їх рекомендують робити один раз на тиждень перед масажем обличчя чи поживною маскою.

Коли шкіра в’яла і зморшкувата, можна застосовувати й інші процедури. Наприклад, рекомендуються теплі олійні компреси, які можна приготувати з будь-якої рослинної олії.

Смужки вати просочують підігрітою олією (оливковою, мигдалевою, соняшниковою) і обгортають ними шию. Олійні компреси вкривають зверху пергамен­том, компресною клейонкою, а потім сухим рушником чи шаром сухої вати. Олійний компрес слід тримати не менше 15 хв.

На в’ялу, зморшкувату шкіру шиї добре діє суміш будь-якої рослинної олії, білка і лимона. Для цього збивають 1 білок, потім змішують його з олією (1 столова ложка) і додають сік з 1 лимона. Одержа­ною сумішшю корисно змащувати шию щодня на ніч.

Tags:

Leave a Reply