You are here: Home > Косметика > Технологія вирощування часнику

Догляд за шкірою рук

Руки слід утримувати чистими, мити теплою чи кімнатної температури водою з туалетним милом. Найк­раще користуватися милом, яким миють обличчя. Після миття руки насухо витирають рушником. На ніч же ще вологу шкіру змащують пом’якшуючим желе чи кремом. З цією метою рекомендується «Гліцерин-желе» чи «Крем для рук» та ін.

Дуже корисно змащувати шкіру рук на ніч одним з таких розчинів:

1   —  гліцерин,   спирт,   нашатирний   спирт і вода в рівних частинах;

2   — спирт,  вода гіркого мигдалю і гліцерин в рівних частинах;

3  — гліцерин,  спирт — по горілчаній чарці (100 г),  нашатирний спирт — 4 краплі, вода гіркого мигдалю — 0,5 чарки.

Для відбілювання шкіру рук протирають лимоном чи щойно відвареною картоплею, змішаною з молоком до консистенції каші. Якщо шкіра рук червона і лущиться, радять застосовувати протягом 10 хв гарячі ванни з галунами (чайна ложка на 2 склянки води), потім, висушивши руки, натерти їх лимонним соком чи гліцерин-желе.

Для зменшення пітливості руки змазують 2 %-м роз­чином саліцилового чи резорцинового спирту. Застосову­ють такі суміші:

1  — мурашиної кислоти і хлоралгідрату — 5г, бальзаму Шостаковського — 2г і винного спирту (80 %-го) —  100 мл.

2  — таніну —1г,  тальку й окису цинку —  по 15 г.

Все це змішують і одержаний порошок чи розчин наносять на ділянки шкіри, що пітніють. Протирання (присипку) вживають на ніч, після попереднього миття рук теплою водою і ретельного просушування.

Вранці приймають душ або ванну, а потім шкіру протирають туалетним оцтом чи туалетною водою.

Нігті на руках слід регулярно обрізувати і утримувати їх чистими. Якщо навколо нігтевого ложа утворились червоні подушечки, застосовують теплі ванночки з слабким рожевим розчином марганцевокислого калію, а потім роблять масаж з 1-2%-ю білою ртутною маззю. Спеціальний догляд за нігтями рук називається манікюр, а за нігтями ніг — педикюр.

Для видалення різних плям на руках, що виникають від праці в саду, чищення овочів, рекомендується протирати їх шматочком лимона. Для цього, звичайно, вдома завжди повинен бути лимон. Але є й інші ефективні засоби.

Шматочком свіжого ревеня можна протерти на лише руки, а й шкіру навколо нігтя і під нігтями — ревінь чудово очищає. До того ж він не залишає ніякого запаху, як, наприклад, столовий оцет, хоча його очищувальна властивість подібна до ревеня.

Щоб вивітрився запах оцту, не потрібно відразу ж після очищення мити руки з милом — в результаті реакції оцтової кислоти (як і будь-якої іншої) і лугу, що міститься у мильному розчині, на руках може знову з’явитись темний наліт.

Не менш ефективний засіб, що швидко очищає навіть надзвичайно загрубілі руки,— вибілювач. Потріть ним мокрі руки і потім сполосніть чистою водою. Проте для постійного використання вибілювач непридатний, а при чутливій шкірі користуватися ним слід дуже обережно.

Щоб шкіра під нігтями не забруднювалась, перед вико­нанням брудної роботи нігті слід занурити у шматок м’якого мила. Мило, що залишилось під нігтями, перешкоджатиме проникненню бруду, а руки потім легко відмити.

Після тривалої роботи і частого миття шкіра на руках сохне, втрачає м’якість, навіть тріскається, тому для догляду за руками після миття потрібно втерти в шкіру крем для рук чи рідину, що містить гліцерин.

Tags:

Leave a Reply