You are here: Home > Косметика > Догляд за шкірою. Поради косметологів

Догляд за шкірою. Поради косметологів

Жінкам багатьох професій доводиться працювати за різної погоди на повітрі. Сонце, вітер, холод, пил погано впливають на шкіру обличчя. Шкідливих наслідків цього впливу можна уникнути, виконавши такі про­позиції косметологів:

1.      Вранці перед роботою вмийтеся прохолодною водою без мила і злегка промокніть обличчя і шию рушником. Суху шкіру треба протерти рідким кремом або олією. Потім трохи змастіть обличчя захисним кремом («Моло­дость», «Красний мак», «Снежинка», «Нежньш») і припудріть.

2.  В обідню перерву обережно протріть обличчя ваткою або серветкою і ще раз попудріть. Умиватися на повітрі  не   рекомендується: шкіра  буде пересихати і тріскатись.

3.    Повернувшись додому після роботи, трохи відпочиньте, а потім добре вмийтеся з туалетним милом. Не витираючи обличчя, змастіть його живиль­ним кремом  (для нормальної і сухої шкіри — «Люкс»,  «Яптарь»,  «Атлас­ний»,  «Ланолиновьш»;  для   жирної — «Идеал»,   «Лимонний»,   «Невскнй»).
Через 10—15 хвилин промокніть обличчя м’яким папером або серветкою.

Руки після роботи добре вимийте теплою водою з милом і змастіть кремом для рук, гліцерином або борним вазеліном. Щоб руки не були черво­ними, рекомендується робити теплі ванночки з води, яка залишилася після варіння картоплі, або водно-молочпі.

Губам теж треба приділяти увагу. Підвищена сухість, звичка обли­зувати їх па вітрі, сонці чи холоді або тримати у роті під час роботи цвяхи чи шпильки і т. ін. все це сприяє появі тріщин на губах. У дітей та людей похилого віку інколи з’являються так звані мікробні тріщини, або стрептоко­кові заїди.

При неправильному прикусі в кутках рота утворюються складки шкіри, які постійно зволожуються слиною. В них і розмножуються сірептококи. Крім мікробних тріщин, у кутках рота можуть з’явитись дріжджові заїди у людей, які довгий час приймають антибіотики, та при порушенні вуглеводного обміну.

Щоб запобігти появі тріщин на губах, не слід їх облизувати; сухі губи можна по кілька разів на день змащувати кремами «Спермацетовий», «Ланолиновьй», «Восторг» чи безбарвною губною помадою. Корисно також на ніч і перед тим як виходити на вулицю, змазати губи сумішшю жовтка з 2 столовими ложками гліцерину.

Наносити крем або протирати обличчя треба легкими рухами, щоб не розтягувати шкіру, в такій послідовності: 1) від середини лоба до скронь; 2) від скронь до внутрішніх кутів очей; 3) від середини верхньої губи до середини щік; 4) від середини підборіддя до щік. На ніч крем наносять тільки на ті ділянки, де з’явилися або накреслюються зморшки.

Кухонна сіль відбілює обличчя й руки. Корисно робити гарячі со­лоні ванни для рук і компреси з солоної води для обличчя (чайна ложка солі на склянку води). Такі компреси зменшують набрякання повік.

Жмутик петрушки варять півгодини у воді (0,5 л). Процідженим відваром протирають обличчя — вранці і ввечері. Це освіжає шкіру, знебар­влює червоні плями на ній, запобігає появі зморшок.

Грубу «гусячу» шкіру намилюють, потім беруть тонко змелену кухонну сіль і втирають її, доки сіль не розчиниться.

Брови будуть густі, коли їх щодня масувати старою зубною щіт­кою,— спочатку в один, потім в протилежний бік. Раз на тиждень змащуйте корені волосинок вазеліном.

Брови і вії будуть темнішими, а волосинки довшими, якщо їх роз­чісувати м’якою щіточкою, змоченою в рицині. Підфарбовувати можна тіль­ки верхні вії; фарба на нижніх віях надає обличчю втомленого вигляду.

Якщо шкіра дуже суха, зверніть особливу увагу на те, як ви хар­чуєтесь; намагайтеся ввести до меню більше продуктів, які містять віта­мін А (його багато в овочах, а також у молочних продуктах, печінці, осе­ледцях, риб’ячому жирі).

Ви збираєтесь прати, купати дитину або прийняти ванну. Затримай­тесь на хвилинку, вмийтесь і нанесіть на обличчя живильний крем. Під дією пари відкриваються пори, і крем глибоко проникає у шкіру.

Купуючи губну помаду, «перевіряйте» її на внутрішньому боці зап’ястя: тут відтінок шкіри найбільше схожий на колір ваших губ.

Tags:

Leave a Reply