You are here: Home > Косметика > Догляд за шкірою обличчя

Догляд за шкірою обличчя

Велике значення для зовнішнього вигляду жінки має чиста, гладенька, приємного відтінку шкіра обличчя. На жаль, не завжди і не всі правильно доглядають за нею.

Починаючи догляд за обличчям, потрібно знати, яка у вас шкіра. Шкіра складається з двох шарів — верхнього, зовнішнього (епідерми), який стикається з навколишнім середовищем, та нижнього (нерми), де розміщені крово­носні судини і нерви. Залежно від характеру епідерми шкіра буває чотирьох типів.

Нормальна шкіра містить достатньо вологи і жирової змазки. Вона чиста, гладенька, має матовий відтінок. Цій шкірі не властиві сухість чи підвищене саловиділення. У неї пори дрібні, закриті. Вона добре витримує зовнішні подразнення, її можна назвати напівжирною або напів­сухою. Для догляду за нею використовують креми для нормальної шкіри.

Жирна шкіра має надмірний блиск внаслідок підвищеної сальності, іноді забруднений вигляд. Вона туга й ела­стична, з широкими порами, часто вкрита чорними вуграми, іноді на ній з’являються запалені вугри. Жирний крем для такої шкіри не придатний. Для неї продають спеціальні креми, які й слід використовувати.

Суха  шкіра має  різне   походження   і  тому   зовнішній вигляд її неоднаковий. У молодому і середньому віці сухість шкіри буває природженою. В цьому випадку шкіра ніжна, тонка, з матовим відтінком. Пори на ній не помітні, але рано з’являються тоненькі зморшки.

При відсутності спеціального догляду вона може лущитись. Така шкіра дуже реагує на зміни зовнішньої температури, погано або зовсім не переносить мила і потребує жирного крему.

У похилому віці, коли жирність і вологість шкіри знижуються, нормальна і навіть жирна шкіра може стати сухою. Ця суха шкіра має вже інший вигляд. Вона ніби зберігає ту особливість, що була в молодості, але майже позбавлена жиру і вологи.

Так, шкіра, що була спершу нормальною, в’яне, марніє, виснажується, вкривається сіткою зморщок і має вигляд пожовклого пергаменту.

Шкіра, що була у молодості жирною, зберігає велику пористість. З появою вікової в’ялості пористість більш виражена. Шкіра робиться товстою, грубою, зневодненою і шорсткою.

Щоб визначити тип шкіри обличчя — жирна чи суха — треба через 2-3 год. після вмивання промокнути її паперовою серветкою, цигарковим папером або прикла­сти чисте скло чи дзеркало. Якщо на папері або склі з’явиться жирна пляма, значить, шкіра жирна, якщо жирної плями немає — шкіра суха чи нормальна.

Змішана або комбінована шкіра зустрічається також досить часто. Причиною цього є нерівномірний розподіл жирової змазки на різних ділянках шкіри обличчя. Звичайно на носі, лобі, підборідді шкіра має всі, ознаки жирності, а навколо очей і на щоках — суха, іноді лущиться чи зморщується.

Сухі ділянки чутливі й легко подразнюються, в той час як жирні слабко реагують на вплив зовнішнього середовища. Для такої шкіри потрібні два різних креми чи крем середній між жирним і сухим.

Не можна не враховувати також і те, що стан і колір обличчя можуть змінюватись у зв’язку з порушенням роботи внутрішніх органів. Наприклад, у осіб, які страждають від хвороб шлунково-кишкового тракту (коліт, виразкова хвороба та ін.), природні реакції судин шкіри змінені.

Схильність до запорів при атонії кишечника призводить до всмоктування у кров із кишечника продуктів гниття і бродіння, які шкідливо впливають на загальний стан нервової системи, при цьому шкіра обличчя набуває сірого відтінку. При тривалому пору­шенні кровообігу у внутрішніх органах порушується кровообіг у судинах шкіри обличчя, що спричинює зміну її кольору.

Вегетативні неврози також часто зумовлюють різкі зміни кольору шкіри обличчя. При недокрів’ї шкіра бліда з восковим відтінком.

Треба пам’ятати, що неможливо досягти стійкого ефекту від застосовуваних косметичних засобів, не виробивши у себе звички кожного дня проводити фізичну зарядку, дотримувати правильного режиму життя: сну, харчування тощо, а також правил особистої гігієни, зокрема гігієнічного догляду за шкірою обличчя.

Ви щойно повернулися з кіно чи театру, а то й вийшли з кухні, де допізна куховарили. Мабуть, втомилися і мрієте лише про одне — впасти у постіль. У вас «немає сил» змити з обличчя шар пудри та іншої косметики.

Але якщо дозволити собі таку недбалість кілька разів, то ви дуже швидко переконаєтесь, що з повіками у вас не все гаразд, а під очима з’явились темні кола. Щоб цього не сталося, треба взяти собі за правило перед сном старанно знімати грим туалетним молочком, туалетною водою, лосьйоном чи просто водою. Вся процедура не забере у вас більше 1-2 хвилин, зате шкіра завжди буде здоровою і свіжою.

Tags:

Leave a Reply