You are here: Home > Косметика > Технологія вирощування часнику

Догляд за очима

Основними ворогами гарних, чистих очей є повітря, забруднене пилом, сильний вітер, часті відвідування кіносеансів, надмірне читання, сонячні ванни без темних окулярів. Особливо негативно діє на очі тривала зосеред­жена праця при слабкому освітленні.

Дуже шкідливе також читання в лежачому положенні та в транспорті, недосипання, паління, надмірне вживання кави і алко­голю.

Про очі треба піклуватись з дитячого віку. Якщо дитина не може достатньо зосередитись, швидко втомлюється або часто скаржиться на головний біль, вважайте, що це ознаки порушення зору.

Стомлюваність очей у дорослих може бути симптомом якогось загального захворювання: гіпертонії, діабету тощо. У віці після 45 років звичайно з’являється далекозорість. При будь-яких порушеннях зору слід звертатись до лікаря-окуліста.

Іноді під очима з’являються темні тіні чи синювате забарвлення повік. Це часто зумовлюється нервовими чи серцевими захворюваннями або знежирюванням шкіри. Проте тіні з’являються і на дуже ніжній шкірі, через яку видно маленькі кровоносні судини.

Іншою причиною можуть бути зміни в самій сполучній тканині, які відбуваються внаслідок посиленого потовиділення чи розладу кишечника. Від зневоднення організму сполучна тканина стає тоншою і крізь неї просвічуються кровоносні судини.

У нервових людей тіні з’являються тому, що нервова система функціонує неправильно і кровоносні судини звужуються й розширюються нерівномірно. У всіх випадках необхідно поліпшити кровообіг всього організму, а відтак — і забезпечення кров’ю жирової і сполучної тканин навколо очей.

При втомлюванні й запаленні очей рекомендують ванночки і компреси. Дуже корисні ванночки з трав — кропу, ромашки, петрушки. Особливо добре діє компрес із знежиреного молока, він охолоджує і заспокоює запалені очі.

Якщо вранці в куточках очей чи на краях повік накопичились виділення чи лусочки, то очі слід промити чистим ватним тампоном, змоченим у теплому розчині борної кислоти (0,5 чайної ложки на 0,5 склянки води), міцним чаєм чи настойкою ромашки (заварюють як чай і настоюють протягом 10-15 хв).

Після ванночок і компресів шкіра навколо очей знежирюється, тому її слід змастити поживним кремом. Його наносять кінчиками пальців, легко натискуючи на верхню і нижню повіки від носа до куточків очей.

При втомлюванні очей рекомендується повний відпо­чинок протягом 15 – ЗО хв у затемненому приміщенні. При сильному перевтомленні корисна гімнастика для очей. Візьміть м’яч темного кольору (чи інший предмет сферичної форми) і тримайте його на відстані 25 см від очей.

Змістіть м’яч вправо і вліво, слідкуючи за ним очима, голова при цьому залишається нерухомою. Потім цю ж вправу виконайте зверху вниз і в кінці — коло, вправо і вліво. Можна виконувати і таку вправу: вдивляйтесь у маятник годинника, розташований на рівні очей, і слідкуйте за його рухами, не повертаючи голови.

Повторіть те ж, встановивши годинника вище, але не піднімаючи голови. Ще вправа: вдивіться в яку-небудь ледь видиму цятку вдалині і швидко переведіть погляд на близький предмет, знову вдивіться вдалину і т. д. Взагалі добре, працюючи, час від часу вдивлятись в далечінь, якщо можливо — в зелень.

Tags:

Leave a Reply