You are here: Home > Догляд за шкірою, Косметика > Цілюще значення сонячних променів

Цілюще значення сонячних променів

Сонячні промені благо­творно впливають на здоров’я людини, зокрема на кровообіг, дихання, сечовиділення, стан шкіри і, як відомо, навіть на на­стрій.

Під впливом сонячного світла шкіра стає червоною, оскільки внаслідок інтенсивного допливу крові судини її  розширяються. Це сприяє поліпшенню живлення шкіри і посиленню обміну ре­човин у ній.

Велике значення має сонячне світло для росту й роз­витку дітей, для запобігання у них рахіту. Під впливом сонячного світла в їх шкірі виробляється вітамін О, який і запобігає рахіту.

Люди, що працюють у темних приміщеннях, особливо на підзем­них роботах у шахтах, рудниках, дуже потребують сонячного опромінювання. Сонячними променями користуються для ліку­вання деяких хвороб, зокрема туберкульозу шкіри.

Благотворний вплив сонячного світла на організм людини має значення і для зміцнення шкіри і підтримання її у здоровому стані. Тому для догляду за шкірою потрібне сонячне опромінювання у вигляді сонячних ванн, якими слід користуватися у теплу пору року, і не упускати цієї можливості, аж поки дозволяють кліма­тичні умови.

Сонячні ванни. Приймають сонячні ванни, звичайно лежачи на ліжку або на піску. Причому спочатку опромінюються недовго — 5 хвилин, потім тривалість сеансів поступово збільшують і дово­дять до однієї-двох годин і більше.

Звичайно спочатку опроміню­ють окремі ділянки, а потім переходять поступово до опроміню­вання всього тіла. Голову при цьому необхідно захищати руш­ником або головним убором.

Під впливом сонячних променів відбувається посилене утворення пігменту меланіну, шкіра внаслідок цього набуває більш темного забарвлення, «загоряє». Загар вва­жається ознакою здорової шкіри.

Ускладнення від дії сонячних променів. Звичайно здорові люди добре переносять опромінювання сонячним світлом. Однак три­вале перебування на сонці у незвичних до цього людей (особливо у блондинів) може призвести до запалення шкіри: появи почерво­ніння, набряклості, пухирів.

Це уже небажане явище — соняч­ний опік, якому слід запобігати. У деяких людей бувають інші ускладнення, починаючи від неприємного відчуття слабості, роз­битості, головного болю, аж до сонячного удару.

Деякі люди погано переносять сонячне опромінювання: на основі підвищеної чутливості до світла у них навіть після однора­зового і нетривалого перебування на сонці появляється висип у вигляді кропивниці або почервоніння шкіри з набряклістю і пухирцями.

Слід також пам’ятати і те, що сонячні промені і взагалі світ­лова енергія можуть викликати у шкірі такі зміни, після яких розвивається шкіряний рак.

Відомо, що шкіряний рак виникає найчастіше на відкритих частинах тіла, які завжди перебувають під впливом сонячного світла, насамперед на обличчі. Отже, со­нячне світло, яке є джерелом життя на землі і має могутні цілющі властивості, може при певних умовах завдати шкоди організму людини.

Тому користуватися опромінюванням сонячним світлом слід обережно. Перед тим, як розпочати приймати сонячні ванни, необхідно побувати у лікаря і дістати у нього висновок, чи можна користуватися ними при даному стані здоров’я.

Приймати сонячні ванни рекомендується під наглядом лікаря-спеціаліста, як це і робиться в наших численних санаторіях і будинках відпочинку.

Leave a Reply