You are here: Home > Косметика > Технологія вирощування часнику

Зберігання харчових продуктів

Заготовлені харчові продукти при зберіганні в поганих умовах легко псуються, а іноді стають цілком непридатними для вживання в їжу.

Багато  продуктів,  особливо такі, як свіже м’ясо, молоко, риба, при зберіганні без охолодження уже через кілька днів псуються. Не випадково такі продукти називають  швидкопсувними. Всі без винятку продукти, призначені для харчування, треба зберігати в прохолодних і добре провітрюваних примі­щеннях.

Для збереження якості харчових продуктів треба стежити за тим, щоб у приміщенні для зберігання повсякденно підтримува­лась чистота, своєчасно видалялись зіпсовані продукти або їх рештки (загнилі, запліснявілі, пошкоджені комахами і т. д.).

При недодержанні санітарних умов у приміщеннях, де збері­гають харчові продукти, швидко розмножуються мікроорганізми і викликають псування доброякісних продуктів.

Зберігати продукти слід у приміщеннях, де можна підтриму­вати температуру не вище 10—12 градусів.. Така температура буває у погребах і поглиблених підвалах під будинком.

Не слід допускати в сховищах підвищеної вологості, яка прискорює пліс­нявіння і псування продуктів. В будь-якому приміщенні для збе­рігання продуктів треба обладнати надійну вентиляцію, забезпе­чити надходження і видалення повітря. Регулюючи надходжен­ня повітря, можна підтримувати необхідну понижену температуру.

В приміщенні, де зберігаються продукти, необхідно встановити кілька полиць і ящик з кришкою для захисту продуктів від ко­мах і гризунів.

Різні комахи, а також гризуни (миші і-пацюки) не тільки знищують цінні продукти, але й одночасно є перенощиками мікробів і нерідко викликають захворювання людини. Для боротьби з мишами і пацюками треба забивати дірки і щілини в стінах і підлогах, а також регулярно винищувати їх пастками і капканами.

Не рідше як два рази на рік слід очищати погріб і підвал від плісняви, павутиння, сміття і гнилих решток, обкурювати сіркою і білити вапном. Після побілки в суху погоду всі приміщення треба добре просушити шляхом провітрювання протягом 3—5 діб.

Тільки після провітрювання можна класти заготовлені харчові продукти для тривалого зберігання. Не слід зберігати разом в од­ному приміщенні копчення з солониною, молочними продуктами або овочами.

При зберіганні в домашніх умовах необхідно враховувати особливості складу і властивості окремих видів продуктів.

М’ясо свіже великими кусками можна зберігати в прохолод­ному місці підвішеним не більше 24 годин. Якщо треба зберігати свіже м’ясо, нарізане дрібними кусками, то його слід посолити, скласти в чистий емальований посуд і поставити в прохолодне місце. М’ясо буде придатне не довше 24 годин.

Більш тривалий час зберігається м’ясо, оброблене оцтом. Для цього досить занурити куски м’яса на 15 хвилин в оцет, а потім підсушити його на протягу до утворення на поверхні сухої корки. Таке м’ясо у підвішеному вигляді можна зберігати до 5 діб.

Ще краще зберігається м’ясо в домашніх льодовнях, де темпе­ратура не перевищує 4 градусів.

Tags:

Leave a Reply