You are here: Home > Корисні поради > Заходи безпеки при роботі з органічними препаратами

Заходи безпеки при роботі з органічними препаратами

При роботі з фосфорорганічними препаратами слід дотримуватись загальноприйнятих заходів безпеки.

Слід пам’ятати про те, що більшість отрутохімікатів, які застосову­ються для боротьби з шкідниками і хворобами саду, отруйні для людини, свійських тварин і птахів. Тому при роботі з ними необхідно виконувати всі заходи безпеки.

Часом нри недотриманні застережних заходів, обробляючи плодові дерева отрутохімікатами, людина може зазнати отруєння.

Гострі отруєння звичайно проявляються у вигляді загальної слабості, сонливості, надмір­ного виділення поту, болю голови, серцебиття. Пізніше з’являється нудота, хворий починає блювати. У тяжких випадках може порушитись нервова діяльність.

Хворий надмірно збуджений або, навпаки, пригнічений. Інколи бувають втрати свідомості, судороги, з’являються задишка, гостра серцево-судинна слабість, ураження шлунково-кишкового тракту, шкіри, слизових оболонок тощо.

При отруєнні будь-яким отрутохімікатом перш за все необхідно ви­нести потерпілого на свіже повітря (якщо він працював у приміщенні) і, користуючись захисними рукавицями, розстібнути комір, зняти пояс, звільнити його від спецодягу.

Якщо отрута потрапила на шкіру, її слід зняти тампоном, а потім промити забруднене місце водою з милом. У випадку подразнення очей, що проявляється у сльозотечі та світлобоязні, їх промивають розчином питної соди (чайна ложка соди на склянку води).

Якщо у потерпілого внаслідок отруєння виник сильний кашель, необхідно дати тепле молоко з питною содою і прикласти до грудей гір­чичник.

Якщо отрута потрапила у шлунок, то необхідно промити шлунок теплою водою або розчином соди. У воду бажано додавати в’яжучі речо­вини, палену магнезію з розрахунку 1—2 столові ложки на склянку води, активоване вугілля (карболен), білу глину або танін.

Крім того, потерпілому слід дати проносне — столову ложку англій­ської, або глауберової, солі, розчиненої у воді.

Якщо у потерпілого болить живіт, слід прикласти грілку або пляшку з гарячою водою. В разі виникнення судороги слід розтирати руки і ноги, прикладати до них грілки, якщо є можливість, зробити теплу ванну.

Після падання першої допомоги потерпілого слід відвезти до лі­карні. Навіть при легких отруєннях потерпілий потребує лікарського нагляду. Своєчасне втручання лікарів — гарантія найшвидшого видужу­вання.

Leave a Reply