You are here: Home > Корисні поради > Як зберігати шкіряне взуття

Як зберігати шкіряне взуття

Навіть нові черевички, за якими погано доглядають, швидко набу­вають зношеного, старого вигляду. Косметика взуття вимагає зовсім не­багато часу.

Не можна чистити шкіряне взуття бензином, слід оберігати його і від кислот, лугу та інших хімічних речовин, які розчиняють фарбу і псують шкіру.

Колір крему для взуття не повинен бути світлішим або темнішим за колір шкіри черевичок. Якщо ви не можете підібрати точного тону, ко­ристуйтесь безколірним кремом.

Взуттєва вакса, розм’якшена декількома краплинами молока, дас хороший блиск, краще всотується.

Якщо крем для взуття висох, додайте в нього кілька краплин ски­пидару і обережно підігрійте на вогні.

Щітки для черевиків промивають водним розчином нашатирю.

Паковані черевики рекомендується чистити ваткою, змоченою мо­локом, а після того, як вонп висохнуть, натерти зрізом голівки ріпча­стої цибулі і вже потім до блиску шматком оксамитової або вовняної тканини.

Якщо лак потріскався, взуття спочатку треба змастити вазеліном, потім яєчним білком і натертя оксамитовою ганчіркою.

Лаковані черевички люблять м’яку ганчірку, замшеві ж краще чи­стити жорсткою волосяною, пінопластовою або гумовою щітками.

Лаковані черевики слід періодично вкривати топким шаром ланолі­нового крему, гліцерину, вазеліну або рицинової олії.

Через 15—20 хвилин зняти зайвий жир м’якою тканиною і натерти черевики сухою ганчіркою.

Кольорове й біле шкіряне взуття найкраще чистити так. Спочат­ку взуття слід протерти шерстяною ганчіркою, змоченого у молоці, щоб зняти порох і бруд. Потім чистого полотпинкою розтерти по поверхні взут­тя рівним тоненьким шаром крем світлого кольору і в такому вигляді залишити його на певний час, а ще краще — на ніч. Вранці шерстяною ган­чіркою легко наводиться блиск.

Па вашому кольоровому взутті з’явились плями? Не засмучуйтесь, і їх можна легко видалити за допомогою навпіл розрізаної цибулини.  Замшу інколи називають «шкірою, що миється»,— її можна мити з пральним порошком.

Leave a Reply