You are here: Home > Корисні поради > Як зберегти хутряні речі

Як зберегти хутряні речі

Насамперед, хутро просушіть у кімнаті, па протязі або надворі, в тіні. На сонці хутряні речі тримати не рекомендується, особливо світлі — сірий каракуль, песець, горностай: від сонячного світла вони жовтіють.

Хутро найкраще зберігати у ящику чи коробці, стінки яких змащені скипидаром. На дно насипають порошок ДДТ, вкривають його білою ган­чіркою і на неї укладають речі. Добре також пересипати їх товченим перцем, камфорою, нафталіном чи піретрумом.

Для зберігання хутряних шуб, жакетів, а також шерстяних костю­мів і пальт зшийте мішки з цупкої тканини, поліетилену або паперу. По­клавши в кишені і під комір марлеві мішечки з нафталіном, річ вішають на плічка, натягають знизу мішок, щільно зав’язують його зверху біля гачка плічок і вміщують у шафу. В шафі шубка має висіти вільно, з тим щоб поре Іте м’явся.

Щоб зберегти колір світлого хутра, його слід тримати в мішку із яскраво-синьої матерії або загортати в папір, густо пофарбований зовні синькою (ультрамарином). При фарбуванні паперу до розведеної синьки додають трохи клею.

Якщо хочете, щоб ви і ваші діти якомога довше носили свої ху­тряні шубки, то не тримайте сумку через руку, гострими замками до себе.

…коли шубка намокла, обережно струсіть і повісьте на плічка (тіль­ки пе поблизу пічки або батареї). Коли шубка висохне, енергійно стру­сіть її. Ворсинки, які зліпилися, не можна розчісувати ні щіткою, ні гре­бінцем.

…шубку, яка запилилася, злегка вибийте бамбуковою палицею або еластичним прутиком. Якщо шуба дуже запилена, розкладіть її на ганчірці або простирадлі хутром униз і вибийте енергійніше.

…якщо шубка дуже зім’ялась, протирайте її вологою м’якою губкою, поки ворсинки не стануть мокрими, а потім висушіть і добре струсіть.

Вироби з будь-якої шкіри, а також шкірозамінників від підвищеної температури тріскаються. Тому пе залишайте портфелі, папки та пояси по­близу батарей центрального опалення або печей.

Leave a Reply