You are here: Home > Косметика > Технологія вирощування часнику

Як запобігти відморожуванню

В холодну пору слід акуратно і тепло одягатися, треба мати сухий і не тісний одяг та взуття; при тісному одягу і взутті стискаються кровоносні судини і утруд­нюється кровообіг, внаслідок чого посилюється шкідливий вплив холоду.

У вогких чоботях, черевиках, портянках, панчохах ноги мерзнуть навіть у незначні морози. Шкіряне взуття треба не тільки збері­гати сухим, але й завжди змазувати кремом, ваксою або жиром. Змазане взуття краще зберігає тепло.

Якщо нема досить теплого взуття, шерстяних панчіх чи шкар­петок, корисно змазати ноги будь-яким жиром, обгорнути їх га­зетним або іншим не дуже товстим папером.

Можна рекомендувати простий засіб швидкого висушування взуття: насипати у вогке взуття добре прогрітого вівса, суха обо­лонка якого швидко вбере вологу із взуття і висушить його.

Перебуваючи в дорозі, в санях чи в машині, при сильному морозі не слід сидіти нерухомо, треба час від часу злазити і бі­гати, розминатися.

Щоб не відморозити незакритих частин тіла — пальців рук носа, вух, щік, підборіддя — при великому морозі треба змазу­вати їх жиром (свиним, гусячим і риб’ячим), несолоним коров’я­чим маслом та ін. Втирати жир треба перед виходом на мороз. Вазелін застосовувати не можна, бо він не запобігає відморожу­ванню, а, навпаки, сприяє йому.

Особливо старанно треба стежити за дітьми.

Перебуваючи на свіжому повітрі під час морозу, діти, захопившись грою, можуть і не помітити початку відмороження, оскільки відморожені місця тіла втрачають чутливість.

Поширена думка, що незначне відмороження не є небезпечним; ті, хто так думає, не звертаються до лікаря, припиняють ліку­вання, як тільки стихне біль.

Проте відмороження, що, на перший погляд, нібито пройшло безслідно, іноді дає через кілька років тяжкі ускладнення, наприклад захворювання судин кінцівок. Але особливо часто наслідки його виявляються в тому, що відморо­жені місця починають мерзнути навіть при незначному похолоданні.

Небезпечним є стикання будь-якої частини тіла з холодними металевими предметами. Якщо доторкнутися рукою до металевої частини сокири, що принесена щойно з морозу, взятися рукою за металеву зовнішню ручку дверей або, що часто буває з дітьми, лизнути язиком на морозі метал, то відняти руку або язик вдається тільки без шкіри.

Tags:

Leave a Reply