You are here: Home > Корисні поради > Як виводити плями

Як виводити плями

Часом трапляється, що на зовсім новій сукні чи костюмі через необережність з’явилась пляма. Що робити? Це не біда. Хімчистку можна обладнати і дома.

Треба мати лише під рукою скипидар, нашатирний спирт, ацетон, бензин, денатурований спирт, білу глину, оцтову, щавлеву та ли­монну кислоти, трошки крейди, кілька різновидів пральних порошків.

Але пам’ятайте: перш ніж скористатися якимсь хімікатом, перевірте його на невеличкому клаптику тканини (якщо такий клапоть не зберігся — на підгині одягу або на запасах на шви), щоб тканина часом не втратила кольору.

Щоб видалити плями, необхідно додержуватись деяких правил. Насамперед, слід знати будову тканини і походження плями.

Виводити пляму слід з вивороту, поклавши під неї шматок про­мокальною паперу.

Пляму рекомендується чистити (не терти) тампоном з вати, білою шерстяною полотнинкою або м’якою щіткою.

Виводити пляму треба так: тампоном змочують місце навколо плями, поступово наближаючись від країв до середини. Таким чином, пляма не буде розпливатись і не виникне «ореолу». Починають чистити слабким розчином, поступово підвищуючи його концентрацію.

Якщо тканина не линяє, забруднене місце спочатку перуть, попе­редньо відмітивши його контури білою ниткою.

Розчин аміаку з додаванням солі — чудовий засіб для видалення найрізноманітніших плям, в тому числі плям невідомого походження.

Плями від бруду видаляйте так. Забруднене місце почистіть мок­рого щіткою, після чого дайте тканині просохнути. Якщо її можна прати, змийте забруднене місце теплою мильною водою. Якщо ж пляма не зник­не, опустіть її в насичений розчин оцту. Майте на увазі: для чистки виро­бів з нейлону оцет вживати не слід.

Leave a Reply