You are here: Home > Корисні поради > Як відновити металеві предмети

Як відновити металеві предмети

На деяких меблях буває чимало прикрас із металів, зокрема кольо­рових. З часом вони тьмяніють, вкриваються плямами. Проте, хай це вас не засмучує. Є чимало способів, за допомогою яких ці прикраси можна легко почистити.

Потемнілі бронзові предмети рекомендується чистити жорсткою щіткою, змоченою в гарячому оцті, а потім протирати сухою ганчіркою, їх можна чистити також натертою сирою картоплею і полірувати шматоч­ком фланелі.

Як чистити позолочені вироби? Хороший засіб для цього — яєчні білки, якими обережно натирають предмети за допомогою шматочка фла­нелі. Для позолоти, яка дуже стьмяніла, застосовують яєчні білки (2—3) у суміші із щавлевою водою (1 столова ложка).

Як чистити мідні і латунні предмети? Для цього застосовують го­товий препарат «Металін». Розколотивши цю рідину перед вживанням, ганчіркою наносять її на поверхню предметів, котрі потім протирають су­конкою до блиску. «Металін» можна виготовити і самому. До його складу входять: господарське мило (2 частини), нашатирний спирт (3 частини), крейда (9 частин) і вода (6 частин).

Дуже забруднені мідні і латунні предмети рекомендується змочити оцтом, а потім натертії  милом.

Мідні та латунні вироби, покриті жиром, промивають гарячим розчином соди, призначеної для прання білизни, а вже потім чистять, вдаючись до способу, описаного вище.

Потьмянілий мідний виріб стане блискучим, якщо ви старанно натре­те його навпіл розрізаною сирою картоплиною.

Щоб повернути блиск нікельованим та срібним виробам, протріть їх шерстяною ганчіркою, змоченою у нашатирному спирті.

Як чистити нікельовані вироби? Для цього змащують їх 2—3 рази сумішшю горілки та 2%-ної сірчаної кислоти, промивають чистою водою, потім спиртом або горілкою і витирають насухо тонкою полотняною ганчіркою.

Іржу видаляють таким чином: змащують предмет жиром і залишають на кілька днів, потім ретельно витирають ганчіркою, змоченою нашатир­ним спиртом.

Для того щоб нікельовані предмети не ржавіли, застосовують суміш стеарину (розплавленого) — 1 вагова частина, 10% -ного нашатирного спир­ту — 24 вагові частини та денатурованого спирту — 75 вагових частин.

Щоб почистити срібні речі, спочатку їх треба вимити теплою во­дою з милом. Потім взяти трохи крейди або зубного порошку, розмішати з нашатирним спиртом і ваткою нанести суміш на предмет, дати просох­нути. Після цього протерти сухою ганчіркою.

Для полірування посріблених предметів застосовують суміш мила та очищеної крейди в однакових пропорціях. Розчинивши мило у воді, дода­ють до нього крейду і перемішують доти, поки не вийде густа однорідна маса, котрою полірують посріблені поверхні предметів, а вже потім витирають сухою ганчіркою.  Шкільна гумка добре знімає почорніння з металевих предметів.

Щоб видалити жирові плями з мармурової дошки, необхідно про­терти їх сумішшю подрібненої крейди або бензину, або сумішшю негашеного вапна з мильною водою, котру залишають на плямах протягом доби.

Leave a Reply