You are here: Home > Корисні поради > Як видалити жирові плями

Як видалити жирові плями

Жирові плями найкраще виводити, поки вони ще свіжі. Щоб вида­лити свіжі жирові плями, відразу ж посипте їх сіллю і ретельно витріть хлібом або промокальним папером. Змінюйте сіль кілька разів, поки пляма не зникне. Хорошим засобом є також зубна паста. Змастіть пастою плями, а потім дайте висохнути і почистіть щіткою.

Застарілу жирову пляму натріть білим милом, розведеним у бен­зині (1 частина мила на 10 частин бензину), і через деякий час змийте бензином.

Жирові плями на світлих шерстяних тканинах виводьте бензином, змішавши його з порошком перепаленої магнезії. Цим розчином змастіть забруднене місце, почекайте, поки висохне, і почистіть тканину щіткою.

Жирові плями па шовку чи тонкій шерстяній тканині видаляють, відразу ж посипавши їх тальком. Знизу під тканину покладіть промокаль­ний папір. У такому положенні річ має лишатися не менше 12 годин. Потім тальк струсіть, місце плями випрасуйте теплою (не гарячою) праскою через промокальний папір.

Свіжі жирові плями на оксамиті відчищають м’якушем теплої булки.

Старі жирові плями на цупкій темній шерстяній тканині видаля­ють бензином чи скипидаром, після чого витирають полотнинкою, змоче­ною в гарячій мильній воді, і прополіскують чистою теплою водою.

Плями від олії на білій бавовняній або льняній тканині чистять, намиливши і зануривши забруднене місце в теплу воду. Залишають так на 10—12 годин, потім перуть.

Свіжі жирові плями на темній тканині чистять бензином, потім протирають панірувальними сухарями, теж змоченими в бензині, і чистять щіткою.

Плями від жиру, молока, солодощів тощо на полотні джерсі чи­стять розведеним теплою водою пральним порошком. Порошком натирають забруднене місце, залишають на 20 хвилин, потім змивають теплою водою. Щоб не залишилось слідів, підкладіть з вивороту згорнутий рушник — він вбере лишок мильного розчину.

Leave a Reply