You are here: Home > Корисні поради > Як видалити плями ві іржі

Як видалити плями ві іржі

Плями від іржі з білих тканин видаляйте за допомогою 2%-ної соля­ної кислоти. Забруднену частину тканини занурте в кислоту і почекайте, поки не зникне пляма.

Потім виріб старанно виперіть, додавши на кожний літр води по 3 столові ложки нашатирного спирту. Можна також намочити пляму лимонним соком, присипати тонким шаром солі і залишити так па добу. Потім місце, де була пляма, промийте водою.

Плями від іржі на білій тканині можна видалити також, поклав­ши на них шматочки лимона, загорнуті в папір або марлю, і випрасувавши гарячою праскою.

Плями від іржі на темній шерстяній чи бавовняній тканині чи­стять, змастивши їх сумішшю із подрібненого на порошок кам’яного вугілля і гасу.

Через деякий час суміш знімають, пляму витирають, потім щіткою ретельно перуть тканину в теплій мильній воді і сушать на вітрі.  Плями від плісняви на шовковій тканині чистять розчином із од­нієї частини нашатирного спирту і 16 частин води. Після чистки тканину добре виполіскують.

Такі ж плями на білій бавовняній чи льняній тканині найкраще ви­даляються соком ріпчастої цибулі з наступним пранням у гарячій воді.  Свіжі чорнильні плями видаляються зразу, якщо насипати на пля­му солі і залити лимонним соком, а потім добре виполоскати. На білій тканині пляму треба посипати бурою і залити перекисом водню, потім випрати.

Leave a Reply