You are here: Home > Корисні поради > Як утримувати будинок у чистоті

Як утримувати будинок у чистоті

Кожна господарка може по-своєму відповісти на це запитання, ґрунтуючись на своєму життє­вому досвіді. Проте корисно дати деякі загальні поради.

Насамперед треба подбати про те, щоб не заносити бруду в жилі кімнати з двору. Для цього біля ґанку слід закріпити скребачку, об яку ті, що входять, будуть обчищати бруд із взуття. В сінях тре­ба покласти доріжку. Тут усі мешканці повинні залишати брудне або мокре взуття.

Нагромадження речей призводить звичайно до захаращення і забруднення квартири. Через це все непотрібне для повсякденного вжитку слід зберігати в коморі або в іншому нежилому примі­щенні.

Квартиру слід прибирати щоденно, інакше може нагромадитись багато пилу, який осідає на підлогу, меблі, речі. Повітря в кім­наті завжди знаходиться в русі і підіймає пил, а люди його вди­хають. Це шкідливо для здоров’я. Пил нерідко є причиною захво­рювання горла, легень.

Підлогу слід мити не рідше ніж 1 —2 рази на тиждень. Витирати вологою ганчіркою треба не тільки речі, які стоять на видному місці, але й темні кутки, місця за меблями і під ними. Шафу, сундук, буфет, які важко пересувати під час прибирання, рекомендується ставити трохи відступивши від стіни і на ніжках або дерев’яних підкладках.

При підмітанні підлоги щітку треба обгортати вологою ганчір­кою, а віник — злегка змочувати водою. Якщо цього не зробити, то пил, звичайно, буде переганятись з місця на місце, а не видаля­тись з приміщення.

Стіни приміщень повинні бути оштукатурені і побілені. Побілку жилих кімнат слід провадити кілька раз на рік, що дасть можли­вість підтримувати в них чистоту.

Tags:

Leave a Reply