You are here: Home > Корисні поради > Як уберегти меблі від жука – шашеля

Як уберегти меблі від жука – шашеля

Домашні меблі часто бувають уражені дрібними жучками-шашелями. Це можна виявити по маленьких круглих отворах на по­верхні меблів. З цих отворів висипається жовтуватий пил, який являє собою здрібнену деревину, що пройшла крізь кишечник жуків.

Жуки-шашелі точать виключно суху деревину. Дорослі жуки, які бувають завдовжки 3—5 міліметрів, виводяться на початку травня і перші 2—3 тижні живуть, нічим не живлячись і не руй­нуючи деревини.

Потім самки відкладають яйця в колишніх ходах у дереві або на нерівній поверхні деревини, у тріщинах і зрізах. Через два тижні з яєць виводяться короткі білі личинки, які вгри­заються всередину деревини і прокладають у ній звивисті ходи, найчастіше вздовж деревини.

Чим раніше буде виявлений шкідник, тим успішнішою буде боротьба з ним. Тому слід не рідше двох разів на рік оглядати меб­лі, особливо в нижній частині.

Щоб запобігти з’явленню жука-шашеля, треба стежити за тим, щоб у квартирі не було накопичення дерев’яного лому і мотлоху, частіше провітрювати приміщення. Не слід вносити в приміщення меблів, на яких є льотні отвори шашеля, не піддавши їх наперед обробці хімічними речовинами.

Малоцінні дерев’яні предмети домашнього вжитку, які сильно поточені личинками шашеля, необхідно негайно спалити.

Рекомендується 1—2 рази на рік протирати нелаковані і непо фарбовані частини меблів ганчіркою, змоченою в розчині фтори­стого або кремнефтористого натрію, або змазувати їх сумішшю з 100 частин скипидару, 5 частин воску, 5 частин парафіну і 3 ча­стин креоліну, фтористого або кремнефтористого натрію беруть 200—250 грамів на відро гарячої води. Сполуку всипають у воду, старанно розмішуючи, і використовують розчин після охолодження.

Для обробки меблів, уражених жуками, і знищення личинок слід застосовувати один із зазначених нижче засобів: суміш: З частин скипидару і 1 частини гасу, насичений розчин нафталіну в бензині, вазелінове масло. Останнє найбільш придатне до оброб­ки предметів, призначених для зберігання харчових продуктів, бо воно не має ніякого запаху.

Якщо в уражених меблях льотних отворів порівнюючи неба­гато (не більше півсотні), отруту в отвір вводять шприцем, машин­ною маслянкою або навіть піпеткою.

У тих випадках, коли отворів багато, необхідно кілька разів підряд старанно промазати змоченим у рідині квачем всю поверх­ню меблів. Особливо ретельно слід змазувати пази і зв’язки дета­лей меблів, тобто місця, де самки жуків найчастіше відкладають яєчка. В отвір впускають стільки рідини, щоб він був заповнений по вінця.

Для того щоб рідина не витікала і не випаровувалася після обробки, усі отвори треба закрити воском, замазкою, парафіном або хоч і хлібним м’якушем.

Вживати профілактичних заходів можна протягом цілого року, але краща пора для цього — з червня по січень. Обробку уражених меблів звичайно повторюють 2—3 рази з проміжками в 3 тижні.

Tags:

Leave a Reply