You are here: Home > Корисні поради > Як правильно виховувати дітей

Як правильно виховувати дітей

Без допомоги батьків, без їх активної і систематичної участі у привчанні дітей дотримуватися певних норм співжиття вчителі не можуть домогтися свідомої і культурної поведінки дітей поза школою.

У дітей необхідно виховувати патріотичне почуття до своєї родини і школи, почуття поваги до людей та уміння виходити з інтересів народу і суспільства. Лише тоді, коли у дітей виховано шанобливе ставлення до батьків і школи, вони стримують себе в громадських місцях і не роблять хуліганських вчинків, щоб не соромити своїх батьків.

Обов’язковою умовою культурної поведінки в громадських місцях є зовнішній вигляд дітей. У громадських місцях (в школі в клубі, в кіно, на стадіоні, на вулиці і т. ін.) діти повинні завжди бути в чистому, випрасуваному одягу.

На проїзній частині вулиці та в громадських місцях не можна кататися на ковзанах, роликах, самокатах. Це небезпечно як для життя самих дітей, так і для життя оточуючих. Кататися необхідно в місцях, спеціально відведених для цього і безпечних для життя людей.

Не дозволяти дітям чіплятися за автомашини та інший транс­порт, що проїжджає, перебувати на вулиці після встановленого часу для сну, відвідувати чайні, пивні та ресторани.

Важливим показником навичок культурної поведінки є мане­ри. Не можна дозволяти дітям реготати в громадських місцях, лузати насіння, сякатися без носової хустки, плювати.

Непристойно шарпати ногами при ходінні на вулиці, перева­люватися з боку на бік, надто розмахувати руками, тримати руки в кишені. Ходити треба рівно, спокійно.

Коли штовхнув кого ненароком, просити пробачення. Не зу­пинятися в багатолюдних місцях і не проявляти зайвої допитливості до всяких подій на вулиці.

При зустрічі із знайомою людиною необхідно ввічливо поздо­роватися.

При вході в чужу квартиру обов’язково знімати головний убір та привітатися до господарів.

Заходячи в театр, не штовхатися і не випереджати дорос­лих. Обов’язково знімати головний убір. В театрі не займати чужого місця, не входити і не виходити під час сеансу, стримувати себе від кашлю, не розмовляти надто голосно, не висловлювати вголос своїх почувань, не плювати на підлогу і не лузати насіння чи го­ріхів.

Tags:

Leave a Reply