You are here: Home > Корисні поради > Як правильно користуватися голкою

Як правильно користуватися голкою

При недодержанні правил обережності голка може стати джерелом нещасних випадків. Легко проникаючи у шкіру, вона при спробі витягти її може зламатися і проникнути в глибокр лежачі тканини.

Якщо в тілі залишається голка або кусок голки чи шпильки, треба негайно звернутися до лікаря. У випадку уколу пальця або руки необхідно здушити пальця і, після того як витечуть 1—2 краплі крові, змазати йодною настойкою місце уколу.

Ні в якому разі не можна залишати голку в незакінченій ро­боті. Голку найкраще тримати з затягненою ниткою, бо тоді її легше помітити і знайти.

Треба бути обережним, коли надівають і знімають сукню. Залишена в сукні голка або шпилька може потрапити в тіло.

Особливо небезпечна звичка тримати голки й шпильки в зу­бах під час примірювання. Нерідко кравчиха, тримаючи кілька шпильок в зубах, продовжує крізь зуби розмовляти.

У цьому ви­падку досить зітхнути, щоб голка чи шпилька потрапили вдихальне горло, а звідти почали блукати по внутрішніх органах. Для заколювання матерії треба користуватися тільки шпильками, але не голками, і ні в якому разі не брати їх в рот.

Особливо обережно треба поводитись з голками в сім’ях, де є діти. Не можна залишати голку встромленою в скатерть, стіл, крісло,1‘диван, через те що дитина може сісти на голку або, що ще гірше, взяти її в рот.

Перша умова для тих, хто доглядає дітей, — не встромлювати голку в одяг, через те що вона може потрапити в їжу дитини, може увійти в її тіло і обломитися при  обійманні, грі з нею, а крик дитини від болю може бути прийнятий за капризи.

Якщо дитина,  дивлячись  на старших,   хоче  шити  і просить голку,   треба  дати   їй   найбільшу,   але  обов’язково,    щоб   вона-1 шила нею під наглядом дорослих.

Leave a Reply