You are here: Home > Корисні поради > Як підновити старі меблі

Як підновити старі меблі

Іноді виникає потреба підновити старі меблі. Без підказки тут не обійтися. Спочатку слід старанно поциклювати дерево.

Там, де не можна дістати циклею, використовують ацетон або 5—10%-ний розчин каустичної соди, а потім відшліфовують поверхню наждачним папером’ № 150 чи 180.

Поверхню шафи чи стола, яку треба відполірувати, легенько змо­чують клейовою водою (на літр води склянка рідкого столярного клею) і залишають на дві години.

Коли поверхня підсохне, при уважному розгля­ді її ви побачите тонюсінькі деревні волокна-ворсинки. Основне завдання полірувальника — видалити ці ворсинки. Поверхню кілька разів шліфують «тонким» наждачним папером. Потім ватним тампоном наносять тонкий шар спиртового лаку чи нітролаку і знову залишають на годину. Після цього на поверхню наносять шар 10%-ної спиртової політури і старанно розтирають лак колоподібними рухами. Під час цієї операції над поверх­нею предмета, що полірується, треба потерти два шматочки пемзи, яка має заповнити усі пори.

Через два дні, коли поверхня зовсім просохне, її ще раз полірують 10%-ною політурою, капнувши спочатку на неї кілька крапель олії. Після двох-трьох днів поверхню знову полірують — на цей раз 5%-ною політу­рою, додавши кілька крапель масла.

При поліруванні втирають політуру тампоном коловими рухами, аж поки меблі не заблищать.

Сліди, залишені гарячим посудом на полірованих меблях, можна вивести, протираючи це місце шерстяною ганчіркою, змоченою у спирті з олією.

Дрібних подряпин на полірованих меблях можна позбутися, змо­чивши їх сумішшю червоного вина і оливкової олії. Коли рідина трохи вбереться, треба протерти м’якою сухою ганчіркою.

Подряпини на меблях можна усунути ще й так: маленькою щіточкою, змоченою у слабкому розчині йоду, протерти подряпину, цей спосіб засто­совується головним чином для дуба, горіха і червоного дерева.

Якщо на меблях є тріщини, їх легко усунути, змастивши воском, а по­тім протерти суконкою.

Шашіль — ворог меблів. Виявитп його дуже легко по дрібних дірочках, які він робить. Шашіль загрожує не лише тим меблям, у яких вже поселився, а й усім іншим, що знаходяться в кімнаті і навіть у квар­тирі. Якщо своєчасно не знищити його, меблі пропадуть. Для боротьби з шашелем у магазині продають спеціальні хімічні засоби.

Від шашелю можна також застосувати суміш з чотирьох частин ски­пидару і однієї частини гасу, невеликої кількості нафталіну та розтопле­ного воску. З допомогою пензлика або ганчірки змащують пошкоджену частину меблів так, щоб були залиті всі отвори. Пошкоджені місця реко­мендується змастити кілька разів для профілактики. Потім меблі витира­ють сухою ганчіркою.

Ще один спосіб боротьби із шашелем: міцний розчин формаліну або міцний розчин марганцю вприснути з допомогою маленького гумового ба­лончика у всі пошкоджені місця. Потім протертії отвори воском або па­рафіном.

Замок «магнітна застібка» рекомендацій не потребує. Він зручний і діє досить надійно. Щоб поставити його точно, досить використати шма­точок пластиліну, який треба нанести тонким шаром на дверцята шафи. Прикрившії дверцята, одержите точний відбиток місця для другої поло­вини застібки.

Меблі, які доводиться часто пересувати, наприклад, ліжко-диван, псують підлогу, залишаючи на ній смуги і подряпини. На ті частини меб­лів, які дотикаються до підлоги, наклейте смужки фетру, товстого сукна
або гуми.

До   дерев’яних   деталей   сукно   чи   фетр   приклеюють   звичайним столярним  або  казеїновим клеєм,  до  деталей  з  інших  матеріалів — кле­єм БФ-2.

Громіздкі меблі, які пересуваються рідко, ставте на пляшкові проб­ки з-під мінеральної води, покладені гладенькою поверхнею донизу.

Leave a Reply