You are here: Home > Корисні поради > Як обставити та прикрасити кімнату

Як обставити та прикрасити кімнату

Яка б не була кімната — велика чи маленька, потрібно насамперед подумати про те, щоб речі у кімнаті були тільки необхідні і зручні.

Жилі кімнати слід обставляти меблями так, щоб не утворювати тісноти в приміщенні. Для цього рекомендується застосову­вати вбудовані в стіни меблі — шафи для посуду, одягу, бі­лизни та ін.

Особливо прикрашають кімнату килими та декоративні ткани­ни. Різнокольорові доріжки, барвиста вишивка на рушниках, ковдра та інше надають жилому приміщенню привабливості та затишку.

Не слід робити обстановку кімнати занадто різнобарвною: різ­нобарвність швидко набридає. Для невеликих кімнат можна реко­мендувати оббивку меблів тканинами без малюнків або з дрібноме-режчастими малюнками, краще близькими до кольору стін.

На диван з яскравою оббивкою не слід класти різнобарвні подуш­ки, краще з кольорових гладеньких тканин.

На вікна рекомендуються тонкі, мереживні, тюлеві занавіски, повішені за допомогою кілець на штанзі (довгій трубці). Штанги кріпляться до стіни кронштейнами. Штанги і кільця можна прид­бати у крамницях або вирізати з дерева самому.

Прикрашує кімнату гарна скатерка на столі. Вдень рекомендує­ться накривати стіл скатеркою під колір меблів, а під час обіду або чаю — білою чи кольоровою полотняною.

В українських селах часто прикрашають жилі приміщення також виробами з кераміки. Різнокольорові, багатоорнаментовані глечики різноманітних форм, куманці, тарілки, покриті поливою баранці тощо разом з декоративними тканинами стають іноді справжньою прикрасою жилого приміщення, надаючи йому закінченого вигляду і своєрідного колориту.

Ніщо так не прикрашує кімнату, як живі квіти. Вони гарні і в кришталевій вазі, і в простому глиняному глечику.

Оздоблення житла завжди повинно створювати враження про­стору, достатку світла і повітря, відчуття чистоти і свіжості.

Вибір кольору мазки стін залежить від природного освітлен­ня кімнати та її розміру. Чим менше природного світла попадає в кімнату, тим у ясніші за кольором тони повинні бути помазані стіни.

Слід мати на увазі, що жила кімната, помазана в темний колір, навіть при достатньому освітленні здається меншою і нижчою, ніж вона є насправді. При світлих тонах мазки кімната здається про­сторішою.

Мазання стін у червонуваті тони збуджує людину, а в сині тони, навпаки, пригнічує. Найкращим є мазання стін жилих приміщень у ясні зеленуваті й теплі жовтуваті та білі тони.

Для художнього оздоблення стін жилих приміщень, а також печей слід застосовувати настінний розпис та керамічні вставки. Настін­ний розпис, що здавна є улюбленим способом оздоблення хати в ук­раїнському селі, може бути виконаний від руки або за допомогою трафарету.

При застосуванні настінного розпису треба пам’ятати, що в ма­ленькій кімнаті не слід робити орнаменту великого розміру, бо вона буде здаватись ще меншою.

При всьому цьому треба мати на увазі, що зайві меблі та велика кількість різноманітних прикрас у жилих приміщеннях не тільки не прикрашають вигляду жилої кімнати, а, навпаки, створюють вра­ження тісноти та захаращення.

Тому меблювати та оздоблювати житла треба досить стримано і просто, додержуючись при цьому почуття міри  і доцільності.

Tags:

Leave a Reply