You are here: Home > Корисні поради > Як навчитися плавати

Як навчитися плавати

Навчитися плавати повинен кожний. Зробити це можна в будь-якому віці, але  чим  раніше, тим, звичайно, краще.

Знайдіть на березі річки, озера чи ставка місце з рівним піщаним дном і чистою прозорою водою.

Насамперед треба освоїтися з новим середовищем — навчіться дивитися у воді, робити видих у воду, лежати й ковзати без рухів.

Зайдіть по груди у воду і зробіть різні довільні розмашисті рухи но­гами й руками — ходьбу, біг, стрибки з поворотом праворуч, ліворуч, кругом. Після цього закуріться з головою, зробіть видих, розплющіть очі і поди­віться.

Щоб переконатися, що при наповненні легень повітрям людина вільно тримається па воді, зробіть вдих, зануртесь у воду, підтягніть коліна до грудей, обхопивши руками гомілки, і чекайте, поки тіло спливе на поверх­ню. Ця вправа зветься «поплавець».

Навчіться виконувати вправу, що зветься «медуза»: вільно розкинувши руки і ноги, намагайтесь якнайдовше протриматись на поверхні води.

Після засвоєння перших вправ можна приступити до розучування ков­зання. Зайдіть по груди у воду, відштовхніться від дна ногами і ковзайте до берега на грудях з витягнутими попереду голови руками.

Техніку плавання починайте вивчати на суші. Спочатку засвойте рухи ніг, потім рук, дихання і, нарешті, навчіться узгоджувати рухи між собою. Рухи ніг нагадують рух ножиць — зверху вниз і знизу вгору.

Необхідно стежити, щоб носки були відтягнуті і ноги майже не згиналися в колінах. Рухи рук вивчайте спочатку стоячи, а потім лежачи. Рука має входити у воду попереду голови і рухатися назад. Поки одна рука виконує гребок, дру­га робить підготовчий рух.

Дихання треба узгоджувати з рухом рук. Коли закінчується гребок правою рукою, поверніть голову праворуч і зробіть вдих, який триває доти, доки рука не пройде половину свого шляху вперед.

Після цього голову по­верніть па місце — видих, який триває, доки ліва і права руки не зроблять гребкових рухів. Коли згадані вправи будуть добре засвоєні на суші, опано­вуйте їх на воді.

На воді, як і на суші, вправи спочатку виконуйте на місці і по черзі. Рухи ногами опановуйте, лежачи на воді так, щоб руки спирались об дно, а голова була над водою.

Потім ці ж вправи поєднайте з ковзанням. І лише навчившись викопувати рухи руками і ногами при ковзанні, спробуйте об’єд­нати їх. Для цього в момент ковзання починайте рух ногами і підклю­чайте руки.

Tags:

Leave a Reply