You are here: Home > Корисні поради > Відпочинок на пляжі

Відпочинок на пляжі

Пляж… Сліпуче сонце, мерехкотливі, прохолодні лазурові хвилі…

Але чи вмієте ви зробити ваш відпочинок на пляжі якомога корисні­шим, приємнішим, різноманітнішим? Сподіваємось, що практичні поради, які наводяться нижче, допоможуть вам у цьому.

Йдучи на пляж (це стосується жінок), змастіть губи жирною пома­дою, щоб не потріскались. Помада темних топів містить речовини, які, роз­кладаючись на сонці, подразнюють шкіру.

Не сушіть на сонці мокре волосся: від нього воно стане ламким, починає випадати. Обов’язково надягніть головний убір (хустину, панаму і т. ін.).

Подбайте про те, щоб мати зручну гумову шапочку. Якщо шапочка по­гано прилягає, під її край пікладіть вату чи бинт.

На пляжі, як ніде, стають помітними всі позитивні якості і всі вади фігури. Обираючи купальник, спробуйте бути самокритичною. Короткі трусики і відкритий ліфчик личать тільки тоненьким дівчатам. Повнота, а та­кож вади фігури менше помітні у суцільнокроєному купальнику з цупкого матеріалу. Він дорожчий, зате служитиме протягом кількох років.

Водні процедури зміцнюють здоров’я і загартовують організм. Та користуватися водою, як і сонцем, слід розумно.

Початком купального сезону вважають час, коли температура повітря досягає 18°, а води — 17—18°. Кінець сезону настає при температурі повітря 15-16°, води-13-14°.

Зловживати морськими купаннями, особливо у похилому віці, не мож­на. В перші дні слід купатися по одному разу, надалі молодій міцній людині можна купатися і двічі на день. Проміжок між купаннями має становити З—4 години.

Здоровим молодим людям дозволяється перебувати у морській воді при температурі повітря 18—20° від 15 до 20 хвилин, слабким та літнім людям — від 3 до 10 хвилин.

Не можна купатися натщесерце і раніше ніж за годину після сніданку!

Якщо вам жарко, ви спітніли — не поспішайте у воду. Різке звуження розширених на сонці судин небезпечне для життя. Тому перед купанням краще кілька хвилин відпочити у затінку, охолонути.

Після купання слід добре розтерти шкіру махровим рушником. Це не лише приємно, а й ко­рисно, бо запобігає переохолодженню тіла. Після купання швидше переодя­гайтеся в сухий костюм — залишатися в мокрому, навіть у спеку, дуже шкідливо.

Leave a Reply