You are here: Home > Корисні поради > Способи видалення плям

Способи видалення плям

На шовковій чи шерстяній тканині плями від кави чистять, нама­зуючи їх на деякий час тонким шаром гліцерину, після чого забруднено місце на 10—12 годин опускають у мильну воду і перуть у теплій воді. У воду можна додати мильний спирт (продається в аптеці).

Щоб видалити плями від молока, річ тримають у чистому бензині протягом години, потім перуть у мильній воді. Невелику пляму з шовкової тканини можна видалити чистим спиртом.

Плями від пива на кольоровому шовку видаляють бензином, потім прасують через два шари тканини помірно теплою праскою.

На білій шерстяній тканині такі плями чистять розчином нашатир­ного спирту. На білій бавовняній тканині,— натираючи насиченим розчи­ном кухонної солі і залишаючи, доки пляма не зникне.

Плями від білого вина на бавовняних тканинах видаляють пран­ням з милом. У воду додають трохи питної соди і спирту. На шерстяних і шовкових тканинах, які не бажано прати, такі плями виводять сумішшю гліцерину і спирту (одна частина гліцерину та три частини спирту). Ват­ним тампоном, змоченим у цьому розчині, ретельно протирають плями.

Плями від вина добре знімає кухонна сіль, якщо нею посипати забруднене місце і залишити, доки пляма не зійде, потім сіль зчистити м’якою полотнинкою.

Плями від червоного вина і фруктів бажано видаляти якомога швидше. Для цього тканину натягніть над тазом і лийте окріп на пляму, доки вона не зникне.

Застарілі плями чистять розчином лимонної кислоти (чайна ложка кислоти на склянку води).

Льняну скатертину, залиту вином, можна також вичистити, якщо занурити її в тепле, а потім кипляче молоко, після чого випрати в теплій мильній воді.

Свіжі плями від фруктів па бавовняних чи льняних тканинах ви­даляють, намочивши їх в розчині винної кислоти і лишивши, доки плями не зникнуть. Після цього річ перуть у мильній воді і полощуть чистою хо­лодною водою.

Плями від фруктів на білих тканинах добре чистити кислим моло­ком, густо намазавши ним плями і лишивши, доки вони не зникнуть, а потім випрати в теплій воді, додаючи до неї кілька крапель лимона.

Плями від фруктів можна чистити ще й так: намочіть забруднене місце оцтом І через деякий час виріб виперіть.

Плями від тютюну видаляють мильною водою. Якщо тканину мож­на прати, то перед пранням пляму рекомендується змастити теплим глі­церином або денатуратом.

Свіжі плями від соку трави можна видалити, відразу виправши річ у мильній воді, в якій розчинено трохи нашатирю, а потім виполоскати.

Якщо тканину не можна прати, спробуйте вивести пляму 90%-ним спиртом або перекисом водню.

Плями від яєць змазують підігрітим гліцерином і через 15—20 хви­лин протирають полотнинкою, змоченою тим же гліцерином, потім ретель­но перуть. Речі з шовкової і бавовняної тканин перуть у холодній воді відразу ж після того, як посаджено пляму. Якщо скористатись гарячою водою, плями не зникнуть.

Leave a Reply