You are here: Home > Корисні поради > Щоб не викликати електромонтера

Щоб не викликати електромонтера

Трапляється, що перегорілу лампу важко викрутити з патрону в такому разі треба обмотати колбу складеною в кілька шарів ганчірки і спробувати викрутити її. При цьому лампа викручується або колба відривається, а цоколь залишається в патроні.

Край цоколя, що виступає з патрона, слід захопити плоскогубцями і, притримуючи патрон рукою викрутити цоколь, обертаючи його проти стрілки годинника.

Щоб не вдарив електричний струм, треба попередньо викрутити оби­дві пробки тієї лінії, в якій знаходиться патрон з цоколем.

Світло, що його випромінюють люмінесцентні лампи, близьке до природного. Воно зменшує втому очей, сприяє правильному сприйманню кольору. Люмінесцентне освітлення помітно підвищує працездатність людини.

Для житлових кімнат краще застосовувати лампи денного світла. Важ­ливо знати, як користуватися ними. Щоб уникнути шкідливого для очей миготіння, в світильнику мав бути не менш як дві лампи; вмикати їх слід із спеціальним пуско-регулювальним пристроєм.

Не залишайте люмінесцентні лампи відкритими: велика яскравість втомлює зір. Рекомендується закривати їх пластинками з матового скла або будь-якою напівпрозорою тканиною.

Можна встановити лампи так, щоб пряме світло падало на стелю. Тоді воно, відбиваючись, рівномірно пошириться по всій кімнаті.

Часто постає потреба видовжити електричний шнур. До цього слід поставитися з увагою, бо при поганому з’єднанні проводів можливо корот­ке замикання. Треба обрізати шнур, обидва дроти па відстані 2—2,5 см звільнити від обплетення та гумової ізоляції, зачистити мідні жили.

Зачищені кінці першого і третього дротів накласти один на одний навхрест і закру­тити перший навколо третього і третій навколо першого. Скрутень робити міцний, укладаючи виток до витка.

Після цього оголені частини дротів надійно обмотують ізоляційною стрічкою шириною 5—6 мм і довжиною 6—7 см. Те саме треба зробити з другим і четвертим кінцями. Потім скрутні звивають у шнур.

Leave a Reply