You are here: Home > Корисні поради > Сервіровка стола

Сервіровка стола

Накривають стіл добре випрасуваною скатеркою. Середня запра­сована складка скатерки   повинна   проходити   через   центр стола.

Залежно від кількості сидячих за столом, ставлять дві-три та­рілки з тонкими скибочками чорного і білого хліба, розміщуючи їх так, щоб хліб знаходився по можливості близько до кожного прибору.

Вино (за винятком шампанського) треба ставити у відкупоре­них, але прикритих пробками пляшках з старанно очищеними ший­ками. Горілку і настойки краще подавати в графинах. Закуску розміщують у різних місцях стола.

Для кожного члена сім’ї і гостя ставлять мілку столову  тарілку, а на неї — закусочну.

Справа від кожної мілкої тарілки кладуть ложку і ніж (від­гостреною стороною леза в бік тарілки), зліва — виделку. Ложки і виделки повинні лежати увігнутим боком догори. Салфетки, краще лляні, складені трикутником або ковпаком, кладуть на закусочну тарілку.

Якщо обід святковий, біля кожного прибору слід поставити чарку для горілки і другу для вина, для мінеральної і фруктової води можна поставити фужери (бокали).

Добре прикрашують сервірований стіл живі квіти: їх розмі­щують (у невисоких вазах) посередині стола або в двох-трьох місцях по середній лінії стола.

Біля обіднього стола, недалеко від господарки, можна поста­вити столик, на якому зручно поставити миску з юшкою, чисті тарілки для юшки і т. ін.

Якщо обідає багато людей, страви зручніше розносити. При цьому треба мати  на увазі  таке правило:  коли  розносять їжу, вже розкладену  на тарілки, слід подавати її гостеві  з правого  боку; якщо їжа подається на блюді і гість повинен сам покласти її собі на тарілку, підходьте до гостя з лівого боку.

Leave a Reply