You are here: Home > Корисні поради > Секрети косметики

Секрети косметики

Косметика — це комплекс гігієнічних і лікувальних заходів, спрямова­них на догляд за шкірою, волоссям, нігтями, порожниною рота. Розрізняють лікарську і декоративну косметику — вони часто доповнюють одна одну. На­приклад, манікюр не тільки прикрашає людину, а й має гігієнічне значення.

Лікарська косметика передбачає перш за все чистоту шкіри обличчя, рук, правильне миття та зачісування волосся. Можливо, це положення ко­мусь здається банальним і давно відомим, але, на жаль, не всі і не завжди дотримуються його.

Адже нерідко дівчина забуває вмити або протерти об­личчя на ніч і накладає живильний крем на денну пудру, а це утруднює обмінні процеси.

В перекладі з грецької слово «косметика» означає «мистецтво прикра­шати». Головне ж у цьому мистецтві — користуватися його засобами так, щоб не тільки «пригасити» деякі дефекти зовнішності, а й зробити це яко­мога непомітніше.

Косметика має бути якиайприродпінюю, а тому треба застосовувати лише ті косметичні засоби, які саме підходять вам.

Велике значення для збереження свіжості і пружності шкіри обличчя має правильно організований режим, раціональне харчування з додержан­ням вегетаріанських днів та споживання багатої на вітаміни їжі, перебу­вання на свіжому повітрі, обов’язкові заняття фізкультурою і спортом. Всі заходи, спрямовані на зміцнення організму, зміцнюють шкіру обличчя.

І ще одна порада: не займайтеся косметикою у всіх на очах. По-перше, це свідчило б про вашу неповагу до оточуючих, а по-друге, косметика — це ваш власний невеликий секрет, який має бути непомітним для інших.

До косметичних засобів можуть вдаватися всі, але в разі неминучої потреби. Це питання обов’язково слід розв’язувати, порадившись з лікарем-косметологом. Важко точно визначити, з якого саме віку людина має вда­ватися до їсметичних засобів.

Усе залежить від стану шкіри. Іноді навіть у п’ятдесятирічної людини прекрасна шкіра, а в декого 20—25 років є стіль­ки косметичних вад, що доводиться звертатися до спеціалістів.

Інша справа — вживання різноманітних засобів декоративної косме­тики. Ми не рекомендуємо вдаватися до них в юнацькому віці. Природна здорова шкіра потребує лише захисту від зовнішніх несприятливих впливів (холоду, спеки).

Звичайно, косметика- не всемогутня чарівниця. Навіть найкращі, най­сучасніші косметичні засоби не допоможуть, якщо ви занадто перевтомлює­тесь, недосипаєте, не займаєтесь спортом, мало буваєте на свіжому повітрі.

Перш ніж вдатися до косметичних заходів, треба встановити, якою є шкіра вашого обличчя: нормальна, суха, жирна чи змішана.

Нормальна шкіра — м’яка, пружна, еластична, матового кольору, добре переносить воду.

Суха шкіра відзначається тим, що вона тонка, ніжна, легко зморщує­ться, лущиться. На неї негативно впливають різні коливання температури.

Обличчя, яке має жирну шкіру, блищить, мов намащене салом. Якщо прикласти до нього паперову серветку, на ній буде видно масні плями. На цій шкірі швидко виникають різні запалення.

Змішана шкіра має окремі ділянки сухі, окремі — жирні.

Нормальну шкіру треба мити щодня водою з милом (краще, щоб узимку вода була кімнатної температури). Особливий догляд для цієї шкіри не потрібний, лише інколи можна вживати живильні креми.

Для сухої шкіри протипоказане часте миття, особливо з милом. Краще мити лише м’якою водою або чистити лице лосьйоном, рідким кремом.

Жирну шкіру обличчя треба не лише щодня мити ранком та ввечері теплою водою з милом, але й один-два рази на день протертії камфорним чи 1—2%-ним саліциловим спиртом.

Leave a Reply