You are here: Home > Корисні поради > Рух — це життя

Рух — це життя

Життя — це постійний рух. Так само істинним є обернене судження: рух — це життя. На розвиток цієї думки можна без перебільшення сказати, що бездіяльність вкорочує людині віку.

– Дозвольте,— обуриться дехто,— про яку бездіяльність йдеться? Адже мені нема коли вгору глянути!

Так-то воно так. Але простежте до деталей свій трудовий день. Ви або зранку до вечора «тупцювали», пораючись у квартирі, або не підводились з-за письмового столу, або стояли біля верстата.

А одноманітна поза, тривале сидіння чи стояння втомлює людину більше, ніж активні рухи, бо наванта­ження припадає на якусь одну групу м’язів і вага тіла нерівномірно розпо­діляється на суглоби. Найкращі ліки від такої «втоми через бездіяльність» — фізкультура. Вона поліпшує стан здоров’я, підвищує загальний тонус орга­нізму, нормалізує обмін речовин.

Ранкова зарядка приносить бадьорість на весь день. Найкраще робити зарядку, яка щоранку передається по радіо, її проводять досвідчені трене-ри-методисти, ритмічна бадьора музика сприятливо впливає на емоційний настрій.

Якщо ви бажаєте робити ранкову зарядку самостійно, можливо, вам стануть у пригоді кілька комплексів вправ, які наводяться в цьому розділі.

Гімнастика корисна всім, незалежно від віку; нею можуть займатися і діти, і літні люди: змінюється лише комплекс вправ, їхня інтенсивність, тривалість, темп.

Виробнича гімнастика допомагає усувати негативні наслідки надмірно­го напруження окремих груп м’язів під час роботи. Гімнастичні вправи сприяють також формуванню гарної фігури. Справжнього спортсмена зав­жди легко впізнати: струнка постава, відточені економні рухи, красива хода — усе в такій людині тішить око.

Опріч фізкультури і спорту для здоров’я людини виняткове значення мають раціональне харчування, правильніш догляд за шкірою, волоссям, вміння запобігти тому чи іншому захворюванню. І ще — основи здоров’я закладаються з дитинства.

Батьки мають твердо пам’ятати, що дітям з ран­нього віку слід прищеплювати любов до фізичної культури і спорту, гігієни тощо. Отже, активний відпочинок плюс…

Leave a Reply