You are here: Home > Корисні поради > Приготування солонини

Приготування солонини

Для приготування солонини використовують м’ясо після за­кінчення визрівання, яке відбувається через 24—48 годин після забою. Солонину готують з яловичини, баранини і нежирної свинини.

М’ясну тушу рубають на невеликі куски, в середньому близько 2 кілограмів кожний. Товсті куски слід надрубати в кіль­кох  місцях для швидкого просолювання м’яса.

Для засолювання беруть 8—10 процентів кухонної солі (на 10 кілограмів м’яса 0,8—1,0 кілограм солі) і старанно натирають нею кожний кусок м’яса.

Щоб зберегти рожево червоний колір м’яса, у засолювальну суміш на кожний кілограм солі додають ]/3 чайної ложки кристалічної селітри. Для поліпшення смакових властивостей солонини до кухонної солі можна додати трохи то­вченого перцю і лаврового листя.

Після засолювання куски м’яса щільно складають у добре прошпарену бочку, дно якої посипають сіллю.

Кожний шар м’яса посипають сіллю, а зверху кладуть добре вимитий дерев’яний кружок з достатнім гнітом. При засолюванні виділяється невелика кількість м’ясного соку, а м’ясо злегка ущільнюється.

Для того щоб забезпечити просолювання всієї товщі м’яса, через 2 доби бочки доверху заливають розсолом, для приготування якого на 1 відро охолодженої перевареної води беруть 2,5 кілограма солі і 50—100 грамів цукру. Приготовлену таким чином солонину через 20 днів після засолювання можна використовувати для приготування їжі.

Доброякісна солонина відзначається більш щільною конси­стенцією порівняно з свіжим м’ясом, має на розрізі рівномірне рожево червоне забарвлення і характерний для солонини запах. Розсіл повинен бути рожево червоним, прозорим без піни і непри­ємного запаху.

Перед готуванням їжі куски солонини слід добре ви­мочити у воді, кілька раз змінюючи воду, для зниження солоності м’яса.

Бочки з солониною слід зберігати в прохолодному місці. Солоне м’ясо можна зберігати протягом 5—6 місяців.

Leave a Reply