You are here: Home > Корисні поради > Прання вишивок

Прання вишивок

Шерстяні вишивки на суровому полотні або бавовняній тка­нині миють у теплій воді з мильною піною, додаючи кілька крап­лин хімічно чистої соляної кислоти, її розмішують з мильною пі­ною, поки вода для прання не набере вигляду молока, але ще пі­ниться.

У цій воді вишивки миють, віджимаючи їх долонями. Якщо вишивки не дуже брудні, можна простелити їх на столі і, змочивши щітку у мильній воді, промити нею вишивки. Потім відразу ж спо­лоснути у теплій та холодній воді, до яких додати 4—10 крапель соляної кислоти, щоб оживити кольори шерсті.

Після полоскання вишивки віджимають і загортають у чистий кусок полотна, щоб швидше просушити.

Срібні та золоті вишивки миють, розстеливши на столі, щіткою, змоченою гарячою водою із звичайним милом. Прасують нави­воріт.

Вишивки можна чистити також пшеничними висівками, змо­ченими міцним розчином високосортного мила. Для цього на роз­стеленій на столі речі рівним шаром насипають висівки і пере­тирають руками хвилин десять, потім вогкі висівки струшують з вишивок, на них знову насипають сухих.

Так повторюють кілька разів. Щоб надати кольоровим вишивкам яскравості, висівки змо­чують 1-процентним розчином щавлевої кислоти.

Сушать вишивки, загортаючи у товсту суху тканину. Після того як вишивки висохнуть, їх чистять м’якою щіткою.

Leave a Reply