You are here: Home > Корисні поради > Повітряні ванни

Повітряні ванни

Повітряні ванни мають велике значення в загальному оздоровленні й загартуванні організму. Безпосередня дія повітря на шкіру поліпшує ди­хання, кровообіг, підсилює обмін речовин, сприяє звиканню організму до коливань температури повітря, дає відчуття бадьорості.

Приймати повітряні ванни можна як на відкритому повітрі, так і в приміщенні з прочиненими вікнами. Починають ці процедури в теплу пору року з тим, щоб звикнути до них і не сприймати хворобливо з настанням холодного сезону.

Спочатку ванни мають тривати 5—10 хвилин, поступово їхню три­валість доводять до однієї чи навіть кількох годин, залежно від загального самопочуття.

Прийняття повітряних ванн бажано супроводжувати легкими рухами (фізична зарядка).

Сонячне світло є, як відомо, джерелом життя на Землі. Його цілющі властивості величезні. Сонячне опромінювання загалом благотворно впливає на людський організм.

Дуже потрібні сонячні ванни, зокрема, дітям (особ­ливо коли є небезпека захворювання на рахіт), людям, котрі постійно пра­цюють на підземних роботах чи у темних приміщеннях, для хворих на ту­беркульоз шкіри  чи кісток.

Найвидатнішнй лікар минулого Гіппократ нази­вав сонце ліками для всіх і від усіляких хвороб. Але ліки корисні тільки тоді, коли їх суворо дозують… За певних умов сонце може негативно позна­читися на стані здоров’я.

Наприклад, сонячні ванни протипоказані при гіпер­тонії, серцево-судинних захворюваннях, при туберкульозі легенів, при серйозних нервових розладах і т. ін. Але і здоровій молодій людині зловжи­вання сонячними променями може завдати чимало прикрощів.

Leave a Reply