You are here: Home > Корисні поради > Поради туристу

Поради туристу

У поході сірники з тієї чи іншої причини можуть відволожитися. Цього можна уникнути, спеціально підготувавши їх. Треба розтопити трохи парафіну або шматок стеаринової свічки у бляшанці і занурити туди голов­ки сірників.

Коли парафін остигне, покладіть сірники в коробку, котру не завадить обгорнути тоненьким папером і теж занурити у парафін. Такі сір­ники горять довше від звичайних і не намокають.

Під час туристського походу рекомендується загортати сірники у непромокальну тканину або тримати їх у металевій коробці.

Не вірте приказці: осика не горить без гасу. Сирі дрова швидко за­палахкотять, якщо висипати в багаття жменю солі.

Щоб не мучитись даремно, намагаючись розкласти багаття в негоду, покладіть у порожню консервну бляшанку просочений жиром папір і під­паліть його. Напір дасть стійке полум’я, і багаття швидко розгориться.

Якщо настали холодні ночі і ви мерзнете, розкладіть на піску вели­ке багаття з плавника або хмизу. Коли дрова прогорять, вуглини згорніть убік, а на гарячий пісок покладіть тонким шаром гілля. Поставлений прямо на них намет протягом ночі надійно зберігатиме тепло.

В час негоди напніть з навітряного боку поблизу багаття брезент. Гаряче повітря швидко висушить ваш одяг і обігріє вас.

Якщо рогачі для багаття попередньо змастити рідким склом, вони служитимуть дуже довго.

Не поспішайте викидати батарейку кишенькового ліхтарика, що стала непридатною. Сильно притисніть її впоперек (скажімо, за допомогою каменя чи якогось іншого твердого предмета) так, щоб середину батарейки оповила глибока вм’ятина. Вставте батарейку на місце і ввімкніть ліхта­рик — світовий промінь на кілька годин буде вам забезпечений.

Якщо в поході вам треба роздивитись щось дуже дрібне, а лупи під рукою немає, не засмучуйтесь. Широколисту травинку або листок дерева проколіть шпилькою і дивіться крізь отвір — ви впевнитеся, що у вас ціл­ком пристойна лупа. Найкращий ефект досягається при отворі діаметром 0,6 мм.

Загубилась у поході ложка? Це не так вже й страшно. Знайдіть на березі річки черепашку молюска, приладнайте її до паличкп і матимете саморобну ложку.

Leave a Reply