You are here: Home > Корисні поради > Поради любителям велосипедних мандрівок

Поради любителям велосипедних мандрівок

Кожен любить мандрувати на свій кшталт: один — пішки, покладаючись лише на власні ноги; другий — фанатичний прихильник велосипеда; третій — безмежно відданий автотуризму…

Сподіваємось, що пропоновані нижче поради стануть вам у пригоді і допоможуть уникнути деяких непри­ємностей, яких, па жаль, так часто завдає «спілкування» з технікою.

Під час тривалих велосипедних прогулянок не завадять додаткові ван­тажні ємкості: підрамнпй чемодан або щось на взірець саков. Останні легко зробити з двох шкільних ранців.

Правильно відрегулювати сідло велосипеда — не така вже й дрібниця. Тому радимо запам’ятати: 1) сідло має бути розташованим на такій висоті, щоб ви могли вільно діставати п’яткою випростаної ноги до опущеної пе­далі. 2) Щоб правильно розташувати сідло по довжині, треба опустити висок ‘(ніш може бути камінь на мотузці) від носка сідла.

Для велосипедиста се­реднього зросту сідло має бути встановлене так, щоб лінія виска проходила на 3—5 см позаду осі педалей. Для високої людини цей проміжок дещо довший. 3) Правильно встановивши сідло, відрегулюйте висоту керма.

Маючи справу з технікою, навіть такою простою, як велосипед, ви не гарантовані від випадковостей. Якщо пошкоджена рама, або, скажімо, щілка, лагодити їх треба так: покладіть на погнуте місце брусок, кілька разів обвийте м’яким дротом, електричним проводом чи міцною мотузкою і затягніть петлю важелем. Діяти при цьому треба обережно, не вдаючись до надмірних зусиль.

Трапився прокол, і немає під рукою гумового клею. Перегніть каме­ру біля пошкодженого місця, міцно-мішіо перев’яжіть її шпагатом, заправте і накачайте. З такою камерою можна дістатися додому і вже там зробити ґрунтовніший ремонт.

Якщо прокол дуже великий, вийміть камеру, туго набийте покришку сіном, травою або листям і забортуйте. На такій шині можна проїхати кіло­метрів 25—30.

Щоб правильно полагодити камеру, треба спочатку визначити місце проколу. Невеликий прокол легко виявити, трохи накачавши камеру і зану­ривши її у воду. Бульбашки вкажуть точне місце пошкодження.

Після цього обведіть крейдою пошкоджену частину гуми і виріжте латку. Діаметр її має бути трохи меншим за діаметр крейдяного кола.

Тепер добре зачистіть пло­щу склеювання терпугом, намастіть обидві поверхні топким шаром гумового клею і дайте їм просохнути; потім вдруге намастіть і ще раз дайте просох­нути до «відлипу». Виконавши все це, накладіть латку на пошкоджене місце і щільно притисніть її. Притискувати латку найзручніше струбциною, під­клавши під гвинт та з боку рамки по одній рівній дощечці.

Leave a Reply