You are here: Home > Корисні поради > Поради господаркам

Поради господаркам

Щоб варене м’ясо було соковитим і, отже, смачним, треба до­держувати певних умов. Найкраще для цієї мети брати м’ясо великим куском — озадок з добре виявленим поверхневим шаром жиру (поливом).

М’ясо кладуть у киплячу воду, кількість якої повинна бути невелика — тільки покрити м’ясо. Воду з м’ясом доводять до кипіння, після чого, убавивши вогонь, продовжують варити м’ясо при ледве помітному кипінні (поверхня води лише здригується при цьому) до готовності.

*   *   *

Борошнисті сорти картоплі часто так легко розварюються, що її важко зварити цілою в лушпинні, а тим більш без неї, навіть у дуже солоній воді. При варінні такої картоплі, коли мають на увазі використати її для вінегретів, салатів і т. п., слід додати до води огіркового або капустяного розсолу або додати трохи оцту.

Щоб знищити неприємний, властивий для прогірклого жиру присмак і запах, необхідно в розтоплений на вогні жир покласти пару головок, цибулі (на 1 кілограм жиру) або 1—2 нарізані на кусочки сирі картоплини і прогріти його годину-півтори при по­мішуванні.

Підгорілий жир також можна поліпшити шляхом доброго прогрівання з водою (в пропорції 3 : 1). Після того як вода майже повністю випариться, додають дрібно нарізану ци­булину і прогрівають ще 15 хвилин.

Далі в обох випадках роблять однаково: каструлі з жиром знімають з вогню, видаляють з поверхні жиру піну і проціджують крізь тканину. Якість жиру після такої обробки поліпшується.

*   *  *

Щоб у борошні і рисі не заводились черв’яки і довгоносики, у Південному Китаї застосовують дуже простий спосіб. У кожний мішок борошна або рису кладуть 2—3 головки очищеного і поді­леного на часточки часнику, пильно стежачи за тим, щоб верхні покриви часточок під час очищення не були пошкоджені  бо часник від цього загниває.

Tags:

Leave a Reply