You are here: Home > Корисні поради > Поради автомобілістам

Поради автомобілістам

Швидкість руху автомобіля має визначатися рівнем зосередженості водія, яка впливає на здатність правильно сприймати те, що відбувається навколо, і, отже, швидко і правильно реагувати.

Інакше кажучи, якщо ви втомилися і не можете повністю зосередитись, ваша реакція буде уповільне­ною, і ви повинні заради дотримання правил безпеки руху знизити швид­кість.

Пам’ятайте, що ніяка майстерність не допоможе зупинити автомобіль своєчасно, якщо непередбачена перешкода виникне на шляху ближче галь­мової межі.

Для створення ж небезпечної ситуації досить лише кількох се­кунд: скажімо, ви запалювали цигарку і це на якусь мить відволікло вас від керування. За цей, здавалося б, зовсім незначний проміжок часу автомобіль пройшов десятки метрів, а ви, не мавши змоги подивитись просто себе, ви­пустили шлях з поля зору.

Напруженість анітрохи не сприяє зосередженості, особливо під час тривалої поїздки.

У кожного водія є свої, індивідуальні, звички та вподобання. Один не любить, щоб пасажири з ним розмовляли, другому заважає музика, а третій буде вам вдячний, якщо ви безперервно розважатимете його цікавими роз­повідями.

Водій повинен сам створювати умови, які його задовольняють. Якщо ви їдете пасажиром, прагніть не заважати водієві і пристосовуйте свою по­ведінку до його вимог.

Розмовляючи з водієм, стежте водночас за шляхом. Як тільки помітите, що ситуація потребує зосередженості, замовкніть без будь-яких подальших пояснень. За кілька секунд можете поновити розмову. Водій буде вам вдяч­ний за ваше уважне ставлення до нього.

Під час тривалих поїздок, особливо вночі, розмова підбадьорює і не дає водієві задрімати. Підкреслюємо, що сказане стосується саме цікавої роз­мови, а не нудної, монотонної розповіді, яка, навпаки, викличе у водія сонливість. Найкраще підтримувати розмову у формі жвавого діалога, в яко­му водієві доводиться бути співбесідником.

Одноманітне шосе, освітлене вузьким конусом променів фар, дуже стомлює зір і притуплює почуття настороженості.

Ні в якому випадку не вдавайтесь до спиртних напоїв з метою під­бадьорити себе. Збуджувальна сила їх, навіть ужитих в мізерних дозах, над­то оманлива. Такий допінг надає сміливості й самовпевненості, але водночас послаблює здатність нервової системи швидко реагувати. Тому алкоголь для водія (як, до речі, не тільки для нього) небезпечний.

Уникайте також вживання чорної кави, оскільки на нервову систему вона діє негативно, створюючи поряд з тим безтурботну впевненість, ніби все гаразд. Не вживайте також збуджувальних медикаментів: вони діють лише протягом короткого проміжку часу, після чого натомість пожвавлення настає ще більша втома.

Один з найпростіших засобів проти втоми (більшість водіїв, на жаль, не вміють ним користуватися, а деякі про нього просто забувають) — хоро­ша вентиляція. Свіже повітря сприяє правильному диханню та насиченню крові киснем і тому запобігає настанню втоми.

Коли ви відчули втому — зупиніться, вийдіть з автомобіля, потягніться зробіть кілька простих гімнастичних вправ, супроводячи їх глибокими вди­хами. Така розминка прискорить кровообіг, приведе в дію групи м’язів, що під час руху лишалися бездіяльними, добре освіжить вас.

Коли гімнастика не допомогла, можна трохи поспати, в хорошу пого­ду — десь у затишку па узліссі, в дощ — просто на сидінні. Можливо, ви і не заснете, але, незалежно від цього, ваше самопочуття поліпшиться.

Не допускайте перевтоми! Збагнувши, що мимоволі заплющуєте очі, відпочиньте.

Leave a Reply