You are here: Home > Корисні поради > Перша допомога при укусах

Перша допомога при укусах

Укуси. При укусах тварини заносять зубами в рану хворобо­творні мікроби, які можуть спричинити запалення і нагноєння.

Іноді собаки і   кішки   кусають людей, захворівши   на   сказ. В таких випадках у рану разом з слиною потрапляють збудники сказу. Треба мати на увазі, що слина буває заразною вже тоді, коли ознаки захворювання тварин ще не помітні.

Тому при всякому укусі слід залити ранку йодною настойкою, перев’язати її обеззараженим матеріалом  і  негайно відправити  потерпілого до лікаря або фельдшера.

Якщо не можна цілковито пересвідчитися в тому, що тварина, , яка укусила, здорова, треба провести курс спеціального щеплення проти сказу. В противному разі навіть невелика ранка, дряпинка, забруднена слиною скаженої тварини,   може  коштувати людині І життя.

Кожний член сім’ї, починаючи від найменших, повинен знати  про цю небезпеку і зразу ж сказати батькам про те, що його уку­сила або подряпала тварина.

При укусі гадюки треба насамперед якнайтугіше перев’язати укушену ногу або руку вище місця укусу. Туго накладену пов’язку і через півгодини треба тимчасово зняти або ослабити.

Не можна спиняти кровотечу з рани, бо разом з кров’ю видаляється й отрута. Навпаки, треба намагатися посилити кровотечу.

Для цього опускають вниз укушену руку або ногу і видушують ! з рани кров (не торкаючись руками самої рани). Відсмоктувати кров ротом не можна.

Корисно також промити ранку кип’яченою водою, а ще краще горілкою або розчином марганцевокислого калію (темнофіолетового кольору) і прикладати примочки з роз­чину соди (одна чайна ложка на склянку води) або оцту.

Рекомен­дується пити якнайбільше води, щоб якнайшвидше вивести отруту з організму. Коли вжито заходів першої допомоги, треба негайно звернутися до лікаря.

Якщо ужалила бджола або оса, треба обережно вийняти з ранки жало і змочити ранку розчином нашатирного спирту або змазати йодною настойкою. Прикладати землю, глину, мул не треба: користі це не дає, а може забруднити ранку.

Якщо з’явиться припухлість, набряк, треба прикладати хо­лодні примочки з розчину борної кислоти (одна чайна ложка на склянку води) або свинцеву примочку.

Tags:

Leave a Reply