You are here: Home > Косметика > Технологія вирощування часнику

Перша допомога при переломі кісток

При переломі кісток перш за все необхідно забезпечити нерухомість пошкодженої частини тіла. Якщо цього не зробити, кістка може розірвати м’язи, судини й нерви, що її оточують. В разі закритого перелому ноги по­терпілому, не знімаючи з нього одягу, з зовнішнього й внутрішнього боків ноги накладають шини.

Якщо під рукою немає матеріалу для шин, пошкоджену ногу прибин­товують до здорової, руку — до тулуба. При переломі кисті в долоню слід вкласти будь-який зібганий шмат тканини, забинтувати руку і підвісити на косинці, зав’язаній на шпї.

Коли пошкоджені стегно чи тазові кістки, шину з зовнішнього боку накладають так, щоб вона заходила під пахву, а з внутрішнього — під пах. Шини прибинтовують до тулуба, стегна і гомілки так, щоб нижні кінці їх виходили за п’ятку. Потерпілого слід обережно доставити на твердій підстил­ці до лікарні.

При пошкодженні хребта потерпілого також кладуть на тверду під­стилку або на носилки долілиць, підклавши під живіт згорнений одяг, щоб тіло не прогиналось.

В разі пошкодження черепа хворого кладуть на носилки так, щоб го­лова була на підвищенні і не хиталась.

При пошкодженні ключиці руку прибинтовують до тулуба.  Ні в якому разі не можна вправлятп кістки без допомоги лікаря. При пошкодженні шкіри необхідно зробити стерильні пов’язки.

Leave a Reply