You are here: Home > Корисні поради > Перша допомога при переломі кісток

Перша допомога при переломі кісток

При переломі кісток перш за все необхідно забезпечити нерухомість пошкодженої частини тіла. Якщо цього не зробити, кістка може розірвати м’язи, судини й нерви, що її оточують. В разі закритого перелому ноги по­терпілому, не знімаючи з нього одягу, з зовнішнього й внутрішнього боків ноги накладають шини.

Якщо під рукою немає матеріалу для шин, пошкоджену ногу прибин­товують до здорової, руку — до тулуба. При переломі кисті в долоню слід вкласти будь-який зібганий шмат тканини, забинтувати руку і підвісити на косинці, зав’язаній на шпї.

Коли пошкоджені стегно чи тазові кістки, шину з зовнішнього боку накладають так, щоб вона заходила під пахву, а з внутрішнього — під пах. Шини прибинтовують до тулуба, стегна і гомілки так, щоб нижні кінці їх виходили за п’ятку. Потерпілого слід обережно доставити на твердій підстил­ці до лікарні.

При пошкодженні хребта потерпілого також кладуть на тверду під­стилку або на носилки долілиць, підклавши під живіт згорнений одяг, щоб тіло не прогиналось.

В разі пошкодження черепа хворого кладуть на носилки так, щоб го­лова була на підвищенні і не хиталась.

При пошкодженні ключиці руку прибинтовують до тулуба.  Ні в якому разі не можна вправлятп кістки без допомоги лікаря. При пошкодженні шкіри необхідно зробити стерильні пов’язки.

Leave a Reply