You are here: Home > Корисні поради > Ознаки похмурої, поганої погоди

Ознаки похмурої, поганої погоди

Ознаки похмурої, поганої погоди: 1) Вітер до вечора підсилюється. 2) Купчасті хмари (весною, влітку, восени) не зникають до вечора, а збіль­шуються і заповнюють все небо. 3) В ясну погоду вітер різко змінює на­прям. 4) Вночі немає роси. В низинах не видно туману. 5) Під вечір теплі­шає. 6) Дим із труб стелиться по землі. 7) Сонце сідає у хмару, над хмарою видно перисті та перисто-шаруваті хмарки. 8) Зорі — яскраво-червоні. 9) Небо стає білуватим, і з’являються перисті хмари.

Довгі бурульки — довгою буде весна.

3 ялин обсипаються голки — за два тижні прибуде вода.

Грім ранньою весною — перед холодом.

Довго не линяють зайці — чекай тривалих холодів.

Граки прилетіли — через місяць сніг зійде.

Коли граки кричать — погода стане гіршою.

На осиці бруньки великі —• до врожаю ячменю.

Рано прилетіли жайворонки •— весна буде тепла.

Якщо з берези тече багато соку, літо буде дощове.

Береза опушується раніше клена — літо буде сухим.

Ентомологи твердять, що метелики-крошівниці відчувають набли­ження грози ще за кілька годин до того, як вона настане. Якщо сонце сві­тить щедро, на небі ні хмаринки, а метелик сідає у місце, захищене від вітру (в куточку сараю, у дуплі дерева), складає крильця і сидить неру­хомо — за 2—3 години буде гроза.

Під час грози не підходьте до високих дерев, що стоять окремо, не стійте також на відкритих пагорбах. Найнебезпечнішими деревами під час грози вважаються дуб і тополя; найменше небезпеки таять береза і клен. Підраховано що зі 100 ударів блискавки на дуб припадає 54, на тополю — 24, на липу — 2, а на березу та клен — жодного удару.

Прикмети» погоди, які базуються на марновірстві: яка погода у п’ятницю — така ж і в неділю, яка погода на благовіщення — така ж і в пер­ший день пасхи і т. ін.

На протилежність народній метеорології, яка визначає погоду за об’єк­тивними ознаками і грунтується на багаторічних спостереженнях, ці «прикмети» базуються тільки на марновірстві і релігійних забобонах.

Щоб переконатися в їхній безпідставності, треба спостерігати і точно врахову­вати процент помилок; часто люди помічають тільки явище, яке їм здається цікавим, і не звертають увагу на те, що воно відбувалось і в інші дні.

На­приклад, існує повір’я: «Сонечко виграє в перший день пасхи». Іноді це справді так і буває; спричинює цей оптичний ефект рух вологих повітряних течій. Але подібне явище можна спостерігати і за кілька днів до пасхи, і після неї.

Leave a Reply