You are here: Home > Корисні поради > Облицювання поверхні плиткою

Облицювання поверхні плиткою

Облицьовують плитками лише добре підготовлені рівні поверхні. Цегляні і бетонні стіни вирівнюють вапняпо-цементним розчином скла­ду 1:0,5:4—5 (1 частина цементу, 0,5 — гашеного вапна і 4—5 — піску) або цементним розчином (1:3).

Цементну стяжку вирівнюють півтеркамн так, щоб зазор між прикладеною до стіни рейкою (правилом) і поверхнею не перевищував 2 мм. Підготовлена поверхня повинна добре висохнути, після чого її можна облицьовувати.

Приклеюють плитки спеціальними мастиками заводського виготов­лення: карбінольною, кумароновою, мастикою КБФ.

Можна скористатися більш просіюю каніфольною мастикою такого складу (в частинах за ва­гою): каніфоль — 1,7, спирт денатурований — 1,1, оліфа оксоль — 0,7; крейда дрібного помелу, суха — 6—7.

Для приготування мастики подрібнену каніфоль розчиняють у спирті. В розчин додають оліфу, а потім крейду. Суміш перемішують до утворення однорідної пасти. У закритому посуді мастика може зберігатися до ЗО днів.

Облицьовують поверхню горизонтальними рядами плиток, почина­ючи знизу. Спочатку за допомогою рівня і рейки перевіряють горизонталь­ність підлоги.

Якщо вона нерівна, па стіні шнуром відмічають горизонталь­ну лінію, вздовж якої ляже перший ряд плиток. Проміжок між цим рядом і підлогою облицьовують кусками плиток.

Підготовлену поверхню вкривають шаром мастики, наносячи її щіткою, і відразу ж починають облицьовування. При цьому на зворотний бік плитки шпателем накладають шар мастики так, щоб він був на одному рівні з виступаючою кромкою, після чого її притискують до поверхні.

Якщо користуватись густою каніфольною мастикою, облицьову­вати стіни можна просто по шару ґрунтовки завтовшки 1 мм, не наклада­ючи мастику на плитки. Таку ґрунтовку наносять на поверхню сталевим шпателем, після чого до неї притискують очищені від пилу плитки.

Для покриття підлоги використовують азбесто-смоляні плитки: поліхлорвінілові, кумаронові, асфальтові. Опоряджена ними підлога порів­няно дешева, міцна, довговічна і відповідає санітарно-гігієиічним умовам. За допомогою різноколірних плиток можна красиво оздобити примі­щення.

Плитками покривають бетонні, глинобитні, асфальтобетонні або де­рев’яні основи. Бетонну основу вирівнюють цементною стяжкою завтовшки 2—3 см. Для цього готують цементний розчин складу 1:3 (1 частіша це­менту і 3 частини піску).

На дерев’яній основі (або підлозі) утеплюють головки цвяхів, ши­рокі щілини між дошками заповнюють рейками. Після цього поверхню прооліфлюють, підмазують і двічі шпаклюють олійною шпаклівкою такого складу; оліфа—1 кг, клей тваринний 10%-ний розчин—0,2 л, мило госпо­дарське — 20 г, крейда мелена суха — до робочої густини.

Шпаклівку готу­ють так: подрібнений клей і мило розчиняють у гарячій воді. Коли вони повністю розчиняться, додають оліфу, а потім крейду. Суміш перемішу­ють до утворення однорідної в’язкої маси.

Шпаклівку па основу наносять шпателем. Після висихання про­шпакльовану поверхню шліфують пемзою або шліфшкуркою.

На підготовлену основу спеціальними мастиками приклеюють плитки. Для бетонної, асфальтобетонної і дерев’яної основ краще брати бітумну мастику. Щоб приготувати її, до розтопленого бітуму марки IV перемішу­ючи додають попередньо розтоплену в окремій посудині каніфоль (5% від об’єму бітуму). Охолоджену до 80° суміш розводять бензином, беручи на кожні три частини суміші одну частину бензину. Мастику використо­вують у холодному вигляді.

До глиняної або глинобитної основи плитки приклеюють бітумно-силікатною мастикою. Спочатку готують глино-бітумну пасту з 1 частини глини і 1,5 частин розтопленого бітуму марки Ш.

Готову пасту змішують з рідким склом і крейдою, додаючи па кожну частину пасти 1 частину рід­кого скла і 1,5—2,5 частини сухої меленої крейди. Суміш перемішують до утворення в’язкої маси.

Мастику наносять па основу шпателем або щіткою шаром завтов­шки 1—1,5 мм. Плитки до приклеювання слід нагріти до температури 40— 50°.

Кожну плитку згинають, прикладають ребром до поверхні і, поступово вирівнюючи її, притискують до основи. Так роблять для того, щоб між плиткою і основою не залишалось повітряних бульбашок. На кожен ряд плиток накладають дошку з вантажем. Мастику, що виступає між плит­ками, знімають чистою ганчіркою, змоченою у бензині чи гасі.

Облицьована керамічними плитками підлога після висихання вкри­вається тонкою білою плівкою цементного каменю. Якщо промивання підлоги водою не дає позитивного результату, її слід промити 2 -3%-ним розчином соляної кислоти у воді.

Якщо з стіни у ванній кімнаті або на кухні відпала облицьовуваль­на плитка, її легко знову прикріпити. Плитку очищають від цементу, а потім змащують будь-якою олійною фарбою і щільно притискують до стіни.

Leave a Reply