You are here: Home > Корисні поради > Небезпека при ураженні електричним струмом

Небезпека при ураженні електричним струмом

При   користуванні  електричними  приладами треба точно знати  і  виконувати правила безпеки.  Вони  полягають у такому.

Не користуватися проводкою, штепселями, розетками, електрод приладами і т. ін., якщо в них помічено найменшу несправність, оголення проводів, розхитаність або надмірне нагрівання зовніш­ніх частин приладу, поколювання при дотику до приладу (прилад «б’є»).

Не можна користуватися електричними приладами, при­значення яких невідоме або нема інструкції щодо користування ними. Якщо треба замінити електричну лампочку, необхідно обов’язково виключити струм. Вкручуючи електролампочку, слід тримати за скляну частину, не торкаючись металевого цоколя.

Лагодити електричну проводку, прилади і т. ін. треба тільки тоді, коли є цілковита впевненість в тому, що в лінії нема струму. Треба користуватися інструментами (викрутки, плоскогубці, гостро­зубці і т. ін.) з ізольованими ручками.

Не маючи досвіду,  не можна самому робити ремонт.

Особливу увагу слід приділяти стану електричних проводів і правильному користуванню ними. Так, наприклад, треба стежити, щоб під час прасування проводи не торкалися гарячого утюга, не допускати подання вологи на проводи.

Зовсім неприпустимо відключати електроприлад, не виймаючи вилки з розетки, і залишати звислими кінці шнура, бо діти можуть ненавмисно доторкнутися до них, взяти їх у рот і зазнати смертель­ного ураження струмом.

Не можна обв’язувати електролампочки і патрони папером, чіпляти на проводи дріт, підв’язувати їх вірьовкою і т. ін., через те що це може спричинити коротке замикання струму. Не слід чистити й витирати пил з електричних приладів і арматури освіт­лення, коли вони знаходяться під струмом.

Користуватися переносними лампочками звичайної напруги можна лише в сухих і не дуже жарких приміщеннях з дерев’яною підлогою.

Перед тим як користуватися переносною лампочкою, треба пересвідчитися в тому, що електропровід ізольований надій­ною ізоляцією і не має розривів і що запобіжна сітка добре закріп­лена на ручці.

Людський організм є провідником електричного струму. Су­хий одяг і взуття збільшують його опірність. Мокрий одяг і взуття з металевими цвяшками знижують опірність.

Спітніла шкіра людини чинить менший опір, ніж суха. Організм спокійної людини чинить більший опір, ніж організм схвильованої або сп’янілої людини.

Крім того, опірність організму слабшає при тривалій дії струму. Небезпека ураження електричним струмом також різ­ко зростає в жаркому приміщенні, на кам’яній, бетонній або зем­ляній підлозі, при стиканні з металевими предметами.

Tags:

Leave a Reply