You are here: Home > Корисні поради > Любителям велосипедих прогулянок та автотуристам

Любителям велосипедих прогулянок та автотуристам

Дуже зручний для туристських мандрівок та прогулянок легкий мопед МВ-044 з м’яким латексовим сидінням, глибокими щитками коліс і глушником. Витрата бензину — 2 л на 100 км. Щоб сісти за його кермо, не обов’язково мати спеціальні права.

Значна частина власників легкового автотранспорту належить до неспокійного племені мандрівників. Крім того, багато автотуристів беруть автомобілі напрокат і проводять свої відпустки у подорожах по рідному краю. Державна система прокату автомобілів набула широкого розмаху.

Щоб одержати автомобіль напрокат, потрібні такі документи: а) по­свідчення прав на водіння; б) зобов’язання абонента берегти машину, додер­жувати правил її технічної експлуатації, а також нести матеріальну відпо­відальність, якщо машину буде пошкоджено. Автогосподарство видає або­ненту посвідчення на право користування автомобілем, оформляє облікову картку абонента, картку роботи автомобіля та прокатний лист. Час прокату автомобіля становить, як правило, не менше 3 годин і не більше 1 місяця..

Плата за прокат диференційована залежно від марки автомобіля, тривалості користування та фактичного пробігу за час прокату.

Подорож на автомобілі може бути справді цікавою тільки у тому разі, коли до неї ретельно підготуватися.

Чи хороший ви автомобіліст? Найімовірніше, кожен відповість ствердно. Адже 90% усіх водіїв переконані в тому, що вони їздять порів­няно добре. Але в цій самовпевненості і криється, на думку психологів, найбільша небезпека, бо втрачають усякий сенс нагадування про те, що їздити треба обережніше, не наражаючи на небезпеку людське життя…

Не завжди легко бути бездоганно об’єктивним щодо самого себе. Але психоло­гічний тест, що наводиться нижче, допоможе вам здійснити критичний са­моаналіз, перевірити себе, свою манеру керування машиною, вдосконалити майстерність водіння.

Отже, дев’ять запитань — «так» або «ні»?

1.      Чи справді так ви поводитесь на шляху, як вимагаєте цього від інших?

2.      Чи всю свою увагу ви зосереджуєте на керуванні машиною? Чи не дозволяєте собі відволікатися?

3.      Чи вмієте ви стримати своє невдоволення, коли інші водії або пішо­ходи допустили помилку?

4.      Чи завжди ви регулюєте швидкість відповідно до певних умов, на­приклад, уночі, в дощову погоду, на обледенілій дорозі?

5.      Чи  звертаєте ви увагу  під час руху на інші  машини?  на  пішо­ходів?

6.      Чи додержуєтесь ви «сухого закону», якщо маєте сісти за кермо? Чи в змозі ви відмовитися від вживання алкогольних напоїв у такому разі?

7.      Чи своєчасно ви сигналізуєте про те, що маєте намір повернутії пра­воруч, ліворуч, відвести машину вбік тощо?

8.      Чп можете ви перебороти бажання обігнати когось на дорозі або раптово зупинитись?

9.  а) тільки для жінок-водіїв: чи вважаєте ви, що маєте такі ж права, як чоловіки-водії, наприклад, у тих випадках, коли йдеться про необхідність пропустити чиюсь машину вперед?

б) тільки для чоловіків-водіїв: чи зумієте ви не буркнути зневажливо: «Безперечно, жінка…» — якщо шофер, котрий їде попереду, допустить якусь помилку?

Особливо небезпечним слід вважати, перш за все, водіїв, які – обганяють на поворотах або на узвозі, коли   немає   змоги   бачити зустрічну машину. Якщо вам трапилося зустріти такого лихача, найдоціль­ніше зробити тільки одне: максимально з’їхати на праву обочину шосе і далі рухатись повільно;

– прагнуть будь-що вирватися вперед і зайняти місце перед машиною, яка їх обігнала. В такому разі не залишається нічого іншого, як з’їхати на обочину і сповільнити хід. Краще поступитись, аніж наражати себе і зухвальця на небезпеку.

Leave a Reply