You are here: Home > Корисні поради > Корисні поради

Корисні поради

ЯК НАГОСТРИТИ НОЖІ

Ножі легко і швидко нагострюються, якщо попереду леза їх опу­стити на півгодини в слабий розчин кухонної солі. Не рекомендуєть­ся мити ножі гарячою водою, від цього вони стають тупими.

ЯК ПОМ’ЯКШИТИ ВОДУ

Тверда вода містить у собі солі, які, з’єднуючись з милом, утворюють осад. Від цього осаду білизна стає цупкою, жовтою, швидше зношується.

Тверду воду для прання треба пом’якшити лугами: содою, по­ташем, попелом, тринатрійфосфатом. При пранні шерстяних і шов­кових виробів застосовують буру, питну соду і нашатирний спирт.

На 10 літрів води беруть 10—20 грамів соди, поташу в 1,З раза більше, попелу в 10—20 разів більше, а тркнатрійфосфату вдвічі більше, ніж соди.

ЯК   ВИБРАТИ ВЗУТТЯ

Купуючи взуття чоловікам, найкраще приміряти його на дві пари шкарпеток, а жінкам на панчоху і шкарпетку. Взуття у підйо­мі не повинно душити, а великий палець ноги не повинен впиратися в  носок.

Влітку у взуття корисно вкладати устілки, які запобігають піт­ливості ніг.

Корисно носити взуття з широким носком, на невисокому широ­кому каблуці. Воно поліпшує пружинячу властивість стопи, допо­магає правильно розподіляти навантаження тіла на п’ятку і на пе­редню частину підошви. Ноги у такому взутті менше мерзнуть.

Leave a Reply