You are here: Home > Косметика > Технологія вирощування часнику

Корисні поради. Як видаляти плями

3 бавовняних, льняних, шерстяних та шовкових тканин можна вивести свіжу чорнильну пляму спиртом або оцтовою есенцією (1 частина есенції і 2 частини води) або сумішшю оцтової есенції з денатурованим спиртом (узятих в однакових частинах).

З  шерстяних виробів або з виробів натурального шовку чорнильні плямп найкраще виводити денатуратом з додаванням соляної кислоти (2—3 краплі кислоти па столову лонжу денатурату).

Чорнильні плями з шовкових тканин видаляють ще так: кладуть у тепле або кисле молоко на півгодини. Потім молоко міняють, поки пляма не зникне, і виполіскують в теплій мильній воді. Або намазати пляму кашкою з розведеної сухої гірчиці і залишити па добу. Після цього зішкреб­ти гірчицю і виполоскати у холодній воді.

Давні чорнильні плями на кольорових тканинах спочатку залива­ють сумішшю із однакових частин нашатирного спирту та скипидару. Коли плями намокнуть і розчиняться, тканину слід добре випрати і виполоскати.  Свіжі плями від червоного чорнила видаляють розчином нашатир­ного спирту. Полощуть у холодній воді.

Плями від губної помади можна видалити з білизняної тканини 90%-ним спиртом.

Плями від фарби з бавовняної тканини видаляють скипидаром чи вуглецевим тетрахлоридом.

Якщо тканина шовкова чи шерстяна, пляму від олійної фарби (коли вона на льняній олії) можна видалити скипидаром.

Олійну фарбу знімають також за допомогою сирого яєчного жовт­ка: натирають ним забруднене місце і залишають на 10—12 годин, потім обережно зчищають.

Плями від целюлозних фарб виводять ацетоном або бензином. Чистячи ткаптгау, будьте уважні і обережні: тримайте її якомога далі від вогню!

Плями від гарячої праски на кольоровій тканпні впдаляють на­клавши на них подрібнену па тертушці ріпчасту цибулю, яку лишають на деякий час, а потім змивають холодною водою. Невеликі плями злегка чистять розрізаною цибулиною і витирають рушником, змоченим у чис­тій воді.

Leave a Reply