You are here: Home > Корисні поради > Корисні поради рибалкам. Весна

Корисні поради рибалкам. Весна

Березень. Жвавішає життя на річках і озерах. Зграї окунів, щук, судаків підходять до берегів і полюють на дрібноту. З іскристою блешнею, пробивши неподалік від берега або над плесом дучки, можна добре пори­балити.

Та не слід забувати про примхи березня. Рибалка може бути небез­печною, а тому слід завжди мати міцну мотузку з грузилом. Під час від­лиги біля берегів часом виникають вимоїни. Щоб їх подолати, знадобля­ться хмиз та жердини. Тому, виходячи па лід, варто подумати і про зво­ротний шлях. Краще у цей час рибалити групами.

Де шукати рибу? По бровках затопленого русла річки, серед кам’я­них донних пасм, там, де багато корчів, а на невеликих річках ще й побли­зу очерету, який стирчить з-під льоду. Хоча тут і мілко — риба має бути. Чимало риби і на глибоких (від 10 до 12 м) місцях.

Великого окуня виявляють в ямах, ковбанях, під урвищами. А взагалі окунь — бродяга. Здавна помічено таку особливість: рано-вранці зграйки йдуть на годівлю до певного місця, а потім тим же шляхом повертаються.

Якщо ранок туманний, погода похмура, дим з димарів стелиться по землі — вирушайте за плотвою. На півдні у другій половині березня з гли­бини виходить линь. По останньому льоду добре клюють лящ, плотва, судак, окунь, щука та в’язь.

Клювання найкращим вважається ранньою весною — після зимо­вого сну та кисневого голодування риба бере частіше і жадібніше. В березні вона ловиться непогано і серед дня, особливо в похмуру погоду.

Весна. У річках і водоймах нереститься риба. Особливо поспішає щука. У неї свої розрахунки: її цьогорічки спочатку ласують ікрою, а потім і мальками іншої риби. Великої шкоди завдають окуні та йоржі. Вони зни­щують багато ікри ляща, в’язя, плітки, краснопера. Останнім доводиться від­купатися своєю надзвичайною плодючістю. Такий закон природи.

У судака свої звичаї. Ікру він кладе у гніздо, а потім ще й охороняє її від хижаків. Рибалки знають цю особливість судака, а тому готують і роз­ставляють штучні гнізда.

Весняне рибальство на Україні заборонене. (Лише для любителів у ме­жах великих населених пунктів виділяють невеличкі ділянки, де можна посидіти з вудкою). Від такої заборони — велика користь.

Скоро, зовсім скоро настане 20 травня — заповітний день початку но­вого риболовного сезону, якого рибалки-спортсмени чекають не дочекають­ся. Кожний рибалка, звичайно, сподівається на успіх, але удача удачею, а сам гав не лови!

Чи цілі й рівні вудлища? чи не пересохли жилки? чи гострі гачки? чи не розхиталися з’єднувальні трубки спінінга? чи не шкребе котушка? Настав час перевірити й налагодити снасті. Якщо ж ви дебютант у риболовлі або ще не повністю опанували її секрети, послухайте добрих порад.

Виправити криве бамбукове вудлище легко. Для цього у викривле­них місцях його слід нагріти над вогнем, рівномірно обертаючи, а потім обережно виправити руками.

Розхитані трубки треба зняти, обгорнути деревину ниткою, змащеною клеєм БФ-2. Потім нагріти трубки і в гарячому вигляді насадити на обгор­нуті місця, постукуючи по торцях дерев’яною паличкою.

Потім у двох-трьох місцях трубку треба закернити легкими ударами тупого цвяха або керне­ром — тоді вона не буде повертатися. Добре також у порожню частину під трубкою забити дерев’яний чопик, змастившії його тим же клеєм.

Якщо жилка стала жорсткою внаслідок зберігання в теплому місці, слід покласти її на 2—3 години в злегка підігрітий гліцерин, а потім насу­хо протерти ганчіркою.

Котушку треба перевірити й змастити її частини, що труться, очистив­ши від піску й пилу. Перекручену волосінь на котушці розплутують, пропу­скаючи її кілька разів між двома міцно стиснутими пальцями, починаючи від прив’язаного кіпця. Намотуйте волосінь рівномірно по всій площі ложа котушки.

Риба «не любить» тупих гачків, тому нагостріть їх надфілем лише в одному напрямку — в бік жала.

Ну, а тепер час і на ріку, але поки що не з вудочками, а з принадою. Будь-які відходи з обіднього столу — каша, розмочені рештки хліба, а та­кож висівки, розпарене зерно — все це замішане з глиною і кинуте на дно у вашому улюбленому місці, безперечно, привабить сюди рибу. До початку сезону можна зробити так кілька разів. Тоді улов забезпечений.

Майте на увазі: риба не шукає, де глибше, вона шукає місця, де біль­ше корму (влітку найбільше риби на глибині 1,5—2 м). Помічено, що най­кращі місця — біля гребель, мостів, паль, потонулпх дерев’яних стовбурів, біля гирл невеликих річок та струмочків, які впадають у більші ріки.

І ще запам’ятайте: риба любить спокій і тишу.

Збираючись па рибалку, не одягайтеся надто пістряво. Стежте за тим, щоб ваша тінь не падала поблизу від поплавців. Не робіть різких рухів, не грюкайте, не розмовляйте надто голосно. Взагалі поводьтеся тихо.

Що ловиться в травні? На черв’яка братимуть окунь, краснопер, верховодка, плоскирка, йорж і — мрія всіх рибаків — лящ. Щука, яка вже відперестилася, виявлятиме підвищений інтерес до насадки. З настанням нересту в інших риб «апетит» різко погіршується.

Найкращий для насадки черв’як — невеликий, молодий, темно-черлошій, без вузла (стовщення) на тілі.

В бляшаній банці тримати черв’яків не рекомендується: метал улітку швидко нагрівається, від чого черв’яки стають в’ялими, вкриваються піною і незабаром гинуть.

Ароматні речовини — анісове, камфорне, конопляне, лляне масла, змішані з принадою, приваблюють рибу.

Де здобичливі місця? На ріках це — повороти річища, де течія, б’ю­чись об берег, йде на середину ріки.

Під час лову з човна шукайте перекат, тобто більш мілке місце, за яким відразу починається глибина. Тут і закидайте вудочку.

На широких річках краще клює у вузьких місцях, на вузьких річках — навпаки.

В озерах здобичливі місця у «вікнах» — просвітах між лататтям, серед тростин, корчів і топляків.

Tags:

Leave a Reply