You are here: Home > Корисні поради > Корисні поради домогосподарці

Корисні поради домогосподарці

Для просушування хутра, що має завитки (каракуль), замість щітки треба користуватись полотнинкою.

Чистити хутряні речі  за допомогою пилососа не рекомендується.

Світле хутро добре чистити картопляним борошном, сухим або розведеним бензином.

Щоб біле хутро не жовкло, його протирають розчином перекису водню (столова ложка перекису водню на літр води). Дуже пожовкле хутро чистять міцнішим розчином, але тільки зверху, щоб не пошкоди­ти шкіру.

«Затерті» місця на комірі чи манжетах шкіряних речей протирайте ганчіркою, змоченою в гліцерині.

Якщо шкіряну річ протертії свіжою апельсиновою шкіркою, вона блищатиме, мов нова.

Зморщені жорсткі шкіряні рукавиці, пальто або куртку протріть чистою ганчіркою, змоченою у рициновій олії. Через кілька годин вони знову стануть блискучими й еластичними.

Щоб відновити шкіряну сумочку, слід обережно помити її теплою „ водою, до якої додано трохи нашатирного спирту. Потім просушити і про­терти ганчіркою, змоченою лопуховою олією.

Сумочки, плетені із світлої соломки, через деякий час жовтіють або набувають бруднувато-сірого відтінку. Освіжити сумочку можна, по­мивши її солоною водою.

Білі скляні ґудзики набудуть кришталевого блиску, якщо помити їх теплою водою з милом, а потім вмочити у підсолену воду.  Срібні обручки, брошки, ланцюжки чистять сухою шерстяною ган­чіркою або ж м’якою щіткою, змоченою теплою водою. Можна використо­вувати і зубний порошок.

Золота обручка або сережки будуть блищати сильніше, якщо по­тримати їх у підсоленій воді.

Червоні коралові буси не чистять, їх можна на хвилину покласти у мильну воду кімнатної температури, в яку додано трохи нашатирного спирту, а потім «промокнути» м’якою ганчіркою.

Не дуже забруднені килими рекомендується вибити (завжди з ви­вороту), потім ретельно почистити з лпцьового боку волосяною щіткою. Робити це краще на дворі, на перекладині, а якщо її нема — на широ­кій лаві.

У приміщенні можна чистити килими кислою капустою, картопля­ним соком або змоченою бензином тирсою. Перед чищенням килим обов’яз­ково треба вибити.

Взимку килими, як і доріжки, чистять снігом. Для того, щоб осві­жити фарби килима, лицьовий бік протирають водою з оцтом або наша­тирним спиртом (столова ложка оцту або дві чайні ложки нашатирного спирту на літр води).

Leave a Reply