You are here: Home > Корисні поради > Інструменти для домашніх робіт

Інструменти для домашніх робіт

Хороший інструмент не тільки допомагає виконувати будь-які роботи, а й заохочує до їх здійснення. Домашній майстер-умілець повинен мати набір ін­струментів, що повністю відповідають характеру його занять.

Якщо він займається переважно столярною спра­вою, йому необхідно купити відповідний столярний ін­струмент; якщо віддає перевагу слюсарній справі, нале­жить придбати інструменти для виконання слюсарних робіт і т. ін.

Вітчизняною промисловістю випускаються високо­якісні інструменти в широкому асортименті, які можна придбати в спеціалізованих магазинах. Не радимо купу­вати іграшкові інструменти, бо вони не придатні для ви­конання навіть найпростіших робіт.

Хороші інструменти не такі вже й дешеві, але не шкодуйте грошей на їх придбання. Витрати невдовзі окупляться як матеріально, так і великою насолодою від плодів своєї праці.

Щоб скоротити час обладнання домашньої мікромайстерні, радимо купити одночасно два комплекти Інстру­ментів — слюсарний і столярний.

Ці інструменти упако­вані в гарні на вигляд, міцні дерев’яні ящики і не займатимуть багато    місця в квартирі. Краще купу купу комплекти з більшою кількістю інструментів, які дозво­ляють виконувати різноманітні роботи.

Звичайно, навіть в хороших комплектах не може бути всіх необхідних ін­струментів, їх ви зможете поступово придбати поодинці в міру необхідності, враховуючи характер найчастіше ви­конуваних робіт. Деякі інструменти належить мати в кількох екземплярах і різного розміру, наприклад молот­ки, викрутки, зубила, стамески тощо.

Інструменти для слюсарних робіт. Сталеву лінійку застосовують для вимірювання розмірів деталей і предметів.

Рисувалка — сталевий пруток діаметром 2,5—3 мм з гострим твердо загартованим кінцем — призначається для позначення контурів деталей на металі.

Лещата настільні служать для закріплення предметів під час обробки, їх можна пригвинтити до краю столу, табурета, підвіконня тощо. Лещата ручні використову­ють при обробці напилком дрібних деталей.

Напилки потрібні різної форми — плоскі, квадратні, тригранні, ромбічні, напівкруглі і круглі, а також різної крупності драчові, личкувальні та бархатні. Для зви­чайних домашніх слюсарних робіт можна обійтися лише личкувальними напилками.

Бажано мати набір надфелів напилків малих розмірів з дрібною насічкою. Вони за­стосовуються для обпилювання дуже тонких і дрібних деталей. Купуючи напилок, пам’ятайте, що він повинен бути світло-сірого кольору.

Темний колір свідчить про те, що напилок покритий окалиною або погано загартова­ний. Під час роботи напилки не можна вдаряти один об одній або об тверді металеві предмети, бо це призво­дить до пошкодження зубців і їх поламки.

Leave a Reply