You are here: Home > Корисні поради > Гімнастика на пляжі

Гімнастика на пляжі

Кожен з нас з нетерпінням чекає літнього відпочинку. Ось коли можна буде досхочу поспати, полежати на теплому золотому піску, позагоряти на сонечку… А потім дехто скаржиться знайомим: здавалось би, їв мало, а роз­повнів. Цього не станеться, якщо під час відпочинку на пляжі не забувати про фізкультуру.

Тому до обов’язкової ранкової зарядки радимо всім практично здоро­вим людям додати кілька спеціальних вправ, які можна виконувати на пляжі. Вони нескладні, добре зміцнюють м’язи, збільшують рухомість сугло­бів і допомагають скинути зайву вагу.

Майте на увазі: ці вправи не можна виконувати на пригріві, у спеку. Найкращий час для них — ранкові та пообідні години.

Встроміть у пісок два кілочки і сядьте до них обличчям, випростав­ши ноги. Підніміть ноги, розведіть їх проносячи над кілочками, опустіть на пісок, потім знов підніміть, з’єднайте.

Підніміть ноги і пронесіть їх разом вправо за кілочок, потім повер­ніться у вихідне положення. Зробіть такий же рух в протилежний бік. По­тренувавшись, перенесіть ноги вправо і вліво, не опускаючи на землю.

Лежачи на спині, підніміть ноги і намагайтесь «писати» ними у по­вітрі цифри, літери, навіть слова. «Пишіть» широко, розмашисте, на одному і тому ж місці — прямо перед собою. Спочатку частіше відпочивайте, потім старайтеся «писати» все слово або навіть фразу без перерви.

Стоячи, тримайте за кінці рушник; піднімаючи  вперед розведені руки, відведіть по черзі ноги назад. Тренуйте здатність перебувати у рівно­вазі, виконуючи цю вправу із заплющеними очима.

Візьміть однією рукою м’яч або будь-який інший предмет, розведіть руки і ноги у боки, нахиліться вперед; зробивши тривалий видих, пронесіть м’яч під ногою і перекладіть його в другу руку. Випрямившись, вдихніть і зробіть цю ж вправу, нахилившись до другої ноги.

Лежачи на животі, покладіть підборіддя на руки; сильно прогніться, зробіть вдих і повільно поверніться у вихідне положення. Щоб ускладнити вправу, піднімайте, прогинаючись, одну або обидві ноги.

Лежачи на животі, робіть ті ж рухи, що й під час плавання сти­лем брас.

Ставши на коліна, відхиляйте, не згинаючись, тулуб назад, нама­гаючись не сідати при цьому па п’яти. Руки тримайте вздовж тіла, голову опустіть, торкаючись підборіддям грудей. Кожну з цих вправ виконайте 8— 10 разів.

Не забувайте включати у гімнастичний комплекс звичайні дихальні вправи, ходьбу, стрибки і біг.

Leave a Reply