You are here: Home > Корисні поради > Догляд за меблями

Догляд за меблями

Для видалення пилу і бруду оббивку меблів чистять щіткою; це звичайно роблять надворі. В приміщенні чистити оббивку мож­на таким способом. Накривають меблі вологою простинею або якоюсь тканиною і починають витрушувати пил вибивалкою.

Пил осідає на вологій тканині і не розлітається в повітрі. В міру заб­руднення тканину прополіскують, віджимають і знов використо­вують для чистки. Так повторюють кілька разів. Після цього об­бивку на меблі протирають ганчіркою для остаточного знищення пилу.

Дерев’яні частини меблів протирають м’якою сухою ганчіркою. Періодично меблі натирають восковою мастикою.

Для чищення і полірування меблів застосовують мастику з рів­них частин воску, скипидару і гасу (або 1 частина воску і 1 частина скипидару), її розплавляють, ставлячи посуд з нею в гарячу воду. Неполіровану частину меблів злегка промивають теплою водою,

насухо витирають ганчіркою, а потім рівномірним шаром наносять мастику на меблі і для надання блиску натирають суконкою.

Для полірованих меблів використовують готовий препарат «Поліроль» — рідину яскравокоричневого кольору, якою змочують меблі за допомогою фланельової ганчірки, і через 20—30 хвилин натирають меблі до блиску.

Щоб поновити блиск, можна вживати також політуру або полірувальну пасту. В цьому випадку меблі на­тирають шерстяною м’якою ганчіркою або ватою, обгорнутою в по­лотняну ганчірку, безперервними закругленими мазками, зали­шають на деякий час, а потім протирають чистою м’якою ганчіркою.

Плюшеву, репсову або іншу оббивку меблів чистять губкою, змоченою в теплій воді і добре віджатою. Жирні плями протирають бензином.

Шкіряну оббивку чистять шерстяною ганчіркою, намоченою в збитих яєчних білках. Шкіра від цього стає блискучою.

Leave a Reply