Догляд за меблями
Для видалення пилу і бруду оббивку меблів чистять щіткою; це звичайно роблять надворі. В приміщенні чистити оббивку можна таким способом. Накривають меблі вологою простинею або якоюсь тканиною і починають витрушувати пил вибивалкою.
Пил осідає на вологій тканині і не розлітається в повітрі. В міру забруднення тканину прополіскують, віджимають і знов використовують для чистки. Так повторюють кілька разів. Після цього оббивку на меблі протирають ганчіркою для остаточного знищення пилу.
Дерев’яні частини меблів протирають м’якою сухою ганчіркою. Періодично меблі натирають восковою мастикою.
Для чищення і полірування меблів застосовують мастику з рівних частин воску, скипидару і гасу (або 1 частина воску і 1 частина скипидару), її розплавляють, ставлячи посуд з нею в гарячу воду. Неполіровану частину меблів злегка промивають теплою водою,
насухо витирають ганчіркою, а потім рівномірним шаром наносять мастику на меблі і для надання блиску натирають суконкою.
Для полірованих меблів використовують готовий препарат «Поліроль» — рідину яскравокоричневого кольору, якою змочують меблі за допомогою фланельової ганчірки, і через 20—30 хвилин натирають меблі до блиску.
Щоб поновити блиск, можна вживати також політуру або полірувальну пасту. В цьому випадку меблі натирають шерстяною м’якою ганчіркою або ватою, обгорнутою в полотняну ганчірку, безперервними закругленими мазками, залишають на деякий час, а потім протирають чистою м’якою ганчіркою.
Плюшеву, репсову або іншу оббивку меблів чистять губкою, змоченою в теплій воді і добре віджатою. Жирні плями протирають бензином.
Шкіряну оббивку чистять шерстяною ганчіркою, намоченою в збитих яєчних білках. Шкіра від цього стає блискучою.