You are here: Home > Корисні поради > Деякі секрети зимовоі риболовлі

Деякі секрети зимовоі риболовлі

Риболовля... Навряд чи знайдеться ще заняття, яке було б предметом стількох жартів. Про рибалок пишуть фейлетони і гуморески, складають бувальщини і байки. І що ж? З кожним роком прихильників цього цікавого захоплюючого спорту стає чимраз більше.

Рибна ловля — то справжнє мистецтво, яке вимагає великого вміння. Але не лякайтесь, опанувати майстерність тут можна і за короткий строк. І ми сподіваємось, що цьому сприятимуть поради, подані нижче.

Поки Дід-Мороз ще не скував крижаним панциром річки, ставки й озера, любителі підлідного лову мають готуватися до відкриття сезону Треба запасатися мормишками та різними іншими зимовими снастями.

Грудень вважається «глухим» місяцем для риболовлі. Але незважа­ючи на те, що риба в грудні найменше переміщується, умілі пошуки мо­жуть дати непоганий улов. Ловитва по першій кризі теж цікава. Тихого морозного дня можна поблеспити щуку, судака. Підлящик, плітка, пічкур непогано йтимуть па мотиля та черв’яка. На мормншну добре братиме окунь, іїорж.

Зима. Мороз цупко скував болота, озера, ставки, перекинув крижані мости і через широкий Дніпро.

Життя водойм завмерло. Де шумів очерет, зеленіла ряска, плавало листя латаття, тепер ліг товстий лід.

Йдучи на підлідний лов, треба добре вдягтися. Добре — це не зна­чить натягти на себе все, що потрапить під руку, і виглядати, мов справжнє опудало.

Найкращий одяг — шапка-вушанка, кожушок, ватяний костюм. На ноги — валянки з глибокими калошами, на руки — ватяні або хутряні рука­виці. Тепер можна сміливо рушати в дорогу!.

Рибі доводиться важко: товстий крижаний шар припиняє доступ сві­жого повітря, у воді зменшується вміст кисню і це може призвести до заги­белі мешканців глибин від задухи.

Не можна допускати, щоб таке трапля­лося. Якщо ви йдете зимового дня кудись на водоймище — не на риболовлю, а просто на прогулянку — захопіть із собою плішну. Пробити два-три отвори у кризі неважко й нестомливо, а справу ви зробімо велику. Бережіть багат­ства природи — і вона вам красно віддячить!

З утворенням міцного льодоставу для любптелів-рибалок настає роз­долля. Пробіівгаи у кризі ополонку, рибалка кидає вудочку, на гачку — ласа приманка для хижої риби.

Чекати доводиться недовго. Окунь легенько сіпає наживу. Різкий підсік коротеньким зимовим вудлищем, і смугастий колючий красень вже тріпочеться на поверхні льоду!

При підлідному лові часта здобич — срібляста плітка, на «дригалку» з маленькою блешнею нерідко потрапляє і голодна щука.

Не можна виходити на зимовий лов, коли лід тонший за 5 см. Особ­ливо небезпечні ділянки поблизу старого очерету і кущів у воді, а також місця, які підмиваються струмками, що впадають у водоймище. Тут найча­стішу утворюються проталини.

На водоймищі поводьтеся обережно. В незнайомих місцях не слід робити жодного кроку, не перевіривши криги плішнею.

Щоб не обморозитися, помастіть руки й обличчя гусячим жиром. Перед виходом на ловлю вимийте ноги холодною водою — тоді вони будуть менше мерзнути.

Не пийте на морозі гарячого чаю — по-перше, легко застудити юрло, по-друге, па зубах може потріскатись емаль.

Січень. По-різному поводиться риба: постійний кльов в одних водо­ймищах і повний затишок — в інших. Причина цього — неоднаковий кисне­вий режим.

У річках з постійною течією риба обирає багаті на корм місця, причому стоїть на окремих обмежених ділянках.

Відсутність клювання в деякі періоди пояснюється несприятливими умовами: падінням атмосферного тиску, сильними північними вітрами, збіль­шенням каламутності води.

Найсприятливіший час для лову — довгі відлиги після морозів, тихі дні з температурою —10°. У ранішні та вечірні години в такі дні можна спіймати на блешню судака у глибоких ямах, де багато корчів.

Січень — важкий місяць для ловлі. Треба дуже добре знати водо­ймище, де рибалка хоче ловити, зібрати якнайбільше відомостей про ловлю в минулі роки, продивитись свої записи і лише тоді намічати маршрут.

Досвід підказує, що окуні ловляться на неглибокій і чистій піщаній мілині, а також на дні глибоких ям. Плітка віддає перевагу глибинам в річ­ках з тихою течією, а на мілину виходить у відлигу.

Лящ і плоскирка поводяться так само. Щука бере па живця і на великі блешні. Причому клює краще у перших числах січня, а гірше — наприкінці місяця. Відлига і зниження рівня води  викликають пересування косяків судака. Натрапив­ши на такий косяк, можна з успіхом ловити весь день.

Ну, а як ловити в січні на вудку? Поплавчанками можна вудити ляща і плітку, плоскирку і пічкура, яльця і головня. Для принади найкраще підходить мотиль.

Дуже добре, якщо прикормити місце м’ятою вареною кар­топлею, кашею і хлібними кришками. Непоганий результат дає ловля на мормишку з поплавком і підв’язаним на поводку гачком з мотилем.

Tags:

Leave a Reply