You are here: Home > Корисні поради > Чищення головних уборів

Чищення головних уборів

Головні убори чистять різними способами. Так, витерті глян­суваті місця на фетровому капелюсі можна злегка протерти наждач­ним папером або, насипавши на ці місця дрібної солі, почистити їх жорсткою щіткою.

Можна користуватися нашатирним спиртом, розведеним наполовину з водою. В розчині змочують невеликий клаптик грубого сукна і чистять ним забруднені місця, після чого капелюх протирають сухою чистою ганчіркою, чистять сухою жорсткою щіткою і висушують.

Засмальцьовані місця і жирові плями можна протерти розчи­ном нашатирного спирту з денатуратом, взятих в однаковій кіль­кості.

Пухові й шерстяні шапочки і берети прати не рекомендується, їх треба чистити паленою магнезією, змішаною з бензином до утво­рення пасти. Берети, а також хутряні шапочки білого кольору можна чистити картопляним крохмалем високої якості. Вироби кілька разів натирають крохмалем (або пастою) і старанно витру­шують.

Білі солом’яні брилі спочатку промивають за допомогою щіт­ки теплим мильним розчином і водою, потім для відбілювання бриль змочують 3-процентним розчином перекису водню, підсу­шують і розпрасовують негарячим утюгом.

Можна відбілювати брилі і розведеною соляною кислотою (5—6-процентним розчи­ном). Цим розчином чистять за допомогою щітки і потім промива­ють бриль водою з невеликою кількістю нашатирного спирту.

Leave a Reply